До чого призведе "дружба" Uber і Яндекс

14 липня 2017, 15:53
Днями російська компанія Яндекс.Таксі і сервіс Uber вирішили об'єднати бізнеси в Росії, Азербайджані, Вірменії, Білорусі, Грузії та Казахстані, створивши нову компанію

При цьому представники українського офісу Uber заявили про те, що Україна не є частиною цієї угоди.

В Україні аналогічна історія не відбудеться через низку причин.

Основна причина – Яндекс.Таксі і Uber почали працювати на російському ринку на кілька років раніше, ніж вони з'явилися в Україні. У Росії їхня мережа більше, оскільки там більше великих міст, де вони працюють.

Відео дня

В Україні той же Uber і Яндекс.Таксі донедавна працювали лише в 3-5 містах, що не так глобально.

З іншого боку, компанію Яндекс вже заборонили в Україні, тому Uber тут і ні з ким об'єднуватися.

Якщо говорити про головного конкурента – Уклон, то він працює поки лише в Києві та Львові. Тому такого другого великого гравця, який би працював через мобільний додаток і здійснював перевезення в цих же п'яти містах, де працює Uber – немає.

І найголовніше, що бізнес-моделі Uber і Яндекс.Таксі – схожі. І одні, й інші – збиткові. І ті, і ті вірять у своє світле майбутнє і витрачають гроші на доплату пасажирам і водіям.

Той же Уклон цього не робить, тому що це прибуткова компанія і у неї все добре. Будь-який іншій службі таксі теж буде не цікаво працювати у збиток.

Аналогічна ситуація з Uber сталася в Китаї, там же сервіс злився з якоюсь великою китайською компанією, з якою вони серйозно конкурували. Вони там зрозуміли, що їм дешевше домовитися і заробляти на цьому ринку без війни один з одним.

Така "дружба" в майбутньому призведе до того, що компаніям буде простіше встановлювати ціни і буде більше шансів вийти в прибуток. Навіть сьогодні в Україні Uber доплачує пасажирам і водіям, таким чином демпінгує ціною.

А коли вони об'єднаються, то демпінгу буде менше. Відповідно, можна буде більше здерти з пасажира і таким чином більше заробити грошей, щоб не конкурувати і не воювати.

Показати ще новини
Радіо НВ
X