Динаміка змін інтернет-маркетингу

19 лютого 2018, 19:00

Широке використання інтернет-маркетингу надихає багатьох робити оптимістичні прогнози щодо ще більшого поширення цього напряму маркетингу.

Щороку виходить чимало статей про майбутнє інтернет-маркетингу, зміну ролі аналітики у цій сфері, трансформації каналів комунікації. Проте якісний прогноз потребує оцінки сучасного стану галузі та ретроспективного аналізу, зокрема, й у контексті затребуваності на ринку праці фахівців цього напрямку. Пропонуємо погляд на стан та трансформацію галузі інтернет-маркетингу.

Відео дня

Протягом останніх десяти років у сфері інтернет-маркетингу справді спостерігалося зростання кількості вакантних пропозицій. Найактивніше сфера розвивалася у 2012 році – впродовж року частка пропозицій на посаду у сфері інтернет-маркетингу зросла на 7 п.п. (п.п. – процентні пункти) Після цього зростання стало поступовим: за шість років частка вакансій збільшилася лише на 4 п.п.

ГРАФІК 1

2017 року частка вакансій із пропозиціями роботи в інтернет-маркетингу склала 21% від усієї кількості пропозицій сфери "Маркетинг". Інтернет-маркетологів найбільше шукали у компаніях, які спеціалізуються на інформаційних технологіях (37%), ЗМІ, маркетингу, рекламі (19%), роздрібній торгівлі (12%), послугах для бізнесу (8%) та нехарчових товарах народного споживання (5%).

ГРАФІК 2

Інтернет-маркетинг – відносно молода сфера, тому від фахівців не очікують тривалого досвіду роботи. У 64% вакансій вимагається досвід роботи до 3 років. Але часто спеціалісти, які подаються на вакансії інтернет-маркетологів, до цього працювали у якомусь суміжному напрямку маркетингу, тому мають більший досвід, ніж вказано у вакансіях. Так, наприклад, упродовж 2017 року половина інтернет-маркетологів мали досвід роботи понад 6 років.

ГРАФІК 3

Сфера інтернет-маркетингу мала стадію активного формування ринку пропозицій з 2007 до 2012 року, після чого частка подібних вакансій почала зростати поступово. Хоча кількісне наповнення сфери стабілізувалося, стартували активні зміни у структурному плані. Виокремилися спеціалізації інтернет-маркетингу, отже, з’явилися запити на спеціалістів із SEO, SMM, PPC тощо. Від пошуку широкопрофільних спеціалістів роботодавці перейшли до пошуку кандидатів, які мають ґрунтовні знання з того чи іншого напряму інтернет-маркетингу. Звичайно, все залежить від ресурсів, які компанія згодна вкладати у цей напрямок діяльності: в одних організаціях є окремі відділи інтернет-маркетингу, в інших – може бути лише один спеціаліст. Паралельно з цим відбуваються якісні зміни у сфері, і, розвиваючись, інтернет-маркетинг стає здатним вирішити завдання роботодавця більш результативно.

Інформація була отримана в результаті аналізу бази вакансій та резюме на Міжнародному кадровому порталі hh.ua.

Показати ще новини
Радіо NV
X