Дев'ятий день зростання буде дуже до речі

15 травня 2018, 10:55

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Вчора, хоч і трохи, але все ж виросли: S&P 500 (+ 0.09%); Dow Jones (+ 0.27%) і Nasdaq (+ 0.11%). Теж непогано, враховуючи, що зростання триває вже восьмий день поспіль.

Оптимізму інвесторам додав жест примирення від президента США, який закликав допомогти китайській компанії ZTE "швидко повернутися в бізнес", після того, як американський уряд заборонив американським компаніям з нею торгувати. З огляду на, що заява, зроблена Трампом акурат перед поновленням переговорів про американо-китайську торгівлю на цьому тижні, цілком можна очікувати від обох країн якихось конструктивних рішень, замість масштабної торговельної війни.

Відео дня

На додачу до короткострокових факторів, великий вплив на зростання ринку синять програми зворотного викупу акцій. За даними UBS, обсяг заявлених зворотних викупів виріс в цьому році на 80%, а зростання виконаних замовлень склало 49%. В цілому, в травні обсяг зворотного викупу власних акцій компаніями складе $150 мільярдів, це в три рази більше, ніж у квітні.

З 11 секторів S&P найкращий результат вчора показали енергетичний сектор (+ 0.69%) і охорона здоров'я (+ 0.66%), навіть незважаючи на пропозиції адміністрації Трампа знизити ціни на ліки. З відстаючих – нерухомість (-0.70%), комунальні підприємства (-0.38%) і телекоми (-0.36%).

Прибутковість US Treasuries підвищилася по всій кривій: 10-річні виросли на 2 бп до 3.00%, а 2-х літні до 2.55%. До речі, для останніх це найвище значення з серпня 2008.

Ціни на на WTI вчора трохи виросли, до $71.17 за барель, і ситуація на Близькому сході продовжує залишатися одним з основних чинників зростання цін. Ще одним значущим чинником, на думку Bloomberg, є збільшення попиту на нафту в Китаї, з початку цього року. У той же час, ОPEC заявила, що рівень видобутку нафти повністю стабілізовано і ніякої нестачі найближчим часом не передбачається.

Золото вчора втратило (-0.76%) і торгується на рівні $1,310 за унцію.

Чого чекати сьогодні, у вівторок

Головними подіями сьогоднішнього дня стануть дані про роздрібні продажі за квітень і результати Home Depot (HD). В принципі, це головні події не тільки дня, але й усього тижня, що на економічному, що на корпоративному фронті.

На думку аналітиків роздрібні продажі в квітні повинні вирости на скромні 0.3%, в порівнянні з 0.6% в березні. Основна причина – слабкі продажі автомобілів. Зростання роздрібних продажів, без урахування автомобілів, очікується на рівні 0.5% (0.2% у березні), в основному за рахунок зростання цін на бензин.

Якщо виключити і автомобілі, і бензин, то зростання роздрібних продажів прогнозується на рівні 0.4% (0.3% у березні).

Результати Home Depot (HD) в першому кварталі будуть оголошені до відкриття і, найімовірніше зададуть тон сьогоднішнім торгам. За даними Bloomberg EPS очікується на рівні $2.05, а виручка на рівні $25.2 мільярда.

Звичайно ж, під кінець феноменального сезону оголошення квартальних результатів, коли 91% компаній вже відрапортували і за даними Thomson Reuter прибуток, в середньому, зріс на 26.1%, інвесторів здивувати вкрай складно. Щоб викликати ентузіазм потрібні не просто досягнення, а видатні результати.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Будемо сподіватися, що Нome Depot впорається, а макроекономічні дані виявляться не гірше, ніж прогнозують аналітики. Ще один день зростання був би дуже доречним!

Показати ще новини
Радіо НВ
X