Де ж обіцяний ажіотаж

24 квітня 2018, 12:00

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Ось з прогнозами завжди так – тільки пообіцяв "гарячий" тиждень, а понеділок візьми, та й виявись зовсім "холодним". Або, як образно висловився один фінансовий журналіст, "летаргічним".

Відео дня

Дійсно, обсяг торгів на NYSE (Нью-йоркській біржі) склав близько 730 мільйонів акцій, що набагато нижче 50-денного середнього – 897 мільйонів.

Після закриття торгів, в понеділок, основні індекси майже не змінили своїх значень: S&P 500 (+ 0.01%); Dow Jones (-0.06%) і Nasdaq (-0.25%).

З 11 секторів S&P лише енергетика продемонструвала скільки-небудь значне зростання (+ 0.59%), що пов'язане з учорашнім зростанням червневих ф'ючерсів на WTI – (+ 0.40%), до $68.64 за барель. Сьогодні вранці зростання ціни на нафту продовжилося – (+ 0.71%), до $69.13 за барель. Найгірший результат вчора був у технологічного сектора – (-0.4%), негативну роль зіграли виробники чіпів.

З великих імен квартальну звітність вчора, після закриття торгів, оприлюднив Alphabet (GOOG), материнська компанія Google. Фактичні результати виявилися кращими за очікувані: чистий прибуток на одну акцію склав $13.33 (очікувалося $9.30), а виручка $31.15 млрд ($24.75 млрд). Відразу ж після оголошення акції виросли на близько 3%, але потім повернулися на колишні рівні. Подивимося, що буде сьогодні, в ході біржової сесії.

Основна увага інвесторів була прикута до державних облігацій. 10-річні US-Treasuries практично дісталися до психологічно важливих 3%, так як інвестори переживають, що зростання обсягів американського боргу в сукупності зі зростанням цін на сировину призведе до зростання інфляції. Під час торгів прибутковість досягала 2.998%, але, в кінцевому підсумку, зростання склало всього 2бп – 2.97%, що є найвищим показником за останні 4 роки. 2-річні US-Treasuries виросли на 3 бп, до 2,47%, найвищий показник за останні сім років. Спред 2s10s перебуває на рівні 50 бп, що істотно вище недавнього мінімуму – 41 бп. Зменшення спреду і вирівнювання кривої прибутковості є свідченням можливої ​​рецесії, що насувається.

Золото продовжило рух вниз і закінчило вчорашній день на позначці $1,327.9 за унцію.

Чого чекати сьогодні, у вівторок

Незважаючи на більш ніж спокійний понеділок, я не відмовляюся від своїх очікувань "гарячого" тижня. І, найімовірніше, почнеться все сьогодні. Ну не може бути такого, щоб ціла "купа" економічних даних і виступів керівників ФРС, в поєднанні з результатами великих компаній, не змусили ринок рухатися.

Вранці, до відкриття, результати оголосять Caterpillar (CAT), Coca-Cola (KO), United Technologies (UTX), Lockheed Martin (LMT), 3M (MMM) і Verizon (VZ).

Особливої значущості в поточних обставинах набуває Caterpillar, що є певним індикатором ситуації в глобальній промисловості і лакмусовим папірцем американо-китайських торгових відносин.

Також, сьогодні будуть оприлюднені дані про продаж нових будинків у березні – очікується 630 тисяч, проти 618 тисяч в лютому; і індекс настроїв споживачів (consumer confidence) – 126.1 в квітні, порівняно з 127.7 в березні.

Тож, сподіваємося, що вчорашня "тиша" зміниться якоюсь дією сьогодні!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X