Де застрахувати автомобіль

31 серпня 2016, 14:33
В умовах тотальної страхової «зради» з'явився промінь світла, який дозволить громадянам визначити де страхуватися можна, а де ні

Ось уже 11 років в Україні всі водії зобов'язані страхувати свою відповідальність. І за весь цей час визначити надійність страхової компанії можна було тільки пост-фактум – коли страховик зникає або потерпілі в ДТП масово отримують відмови у виплатах. При цьому офіційна звітність страхових компаній (зокрема зниклих) завжди відображає позитивні тенденції і обіцяє «світле майбутнє».

Відео дня

І ось сталося небачене – в серпні 2016 року об'єднання страхових компаній МТСБУ опублікувало інформацію про те, як страховики виконують свої зобов'язання за полісами «автоцивілки»

І в цій статистиці є один простий, але ключовий показник, який дозволяє пересічній людині зрозуміти якій страховій компанії можна довіряти. Зверніть увагу на колонку №8 – в ній вказано середній термін виплати з моменту ДТП. Вашої уваги варті тільки страхові компанії, які виплачують в межах 90 днів. Таку швидкість виплати можуть забезпечити тільки ті, хто до своїх фінансових зобов'язань ставляться більш ніж серйозно і розуміють, що без виплат вони не побудують свою репутацію як надійного страховика. У таких страхових компаній можна купувати не тільки «автоцивілку», але й інші страхові продукти (КАСКО, страхування майна тощо).

За цим посиланням список страхових компаній зведено в систематизований рейтинг.

Чому 90 днів? У законі про ОСАГО зазначено, що страховик повинен зробити виплату протягом 90 днів з моменту подачі потерпілим у СК повного пакета документів. Але страховики часто маніпулюють цим положенням і постійно просять людей донести додаткові документи. Тому й публікується показник 90 днів з моменту ДТП – така оцінка більш об'єктивно відображає ставлення страховика до своїх обов'язків.

Чому тільки 11 компаній з 56 вкладаються в цей термін? Просто більшість страховиків вміють продавати багато полісів, але не мають бажання чи вміння налаштувати систему врегулювання так, щоб виплачувати потерпілим і клієнтам вчасно і в повному обсязі. Також затримки з виплатами пов'язані з нестачею резервів – до 40% зібраних від «автоцивілки» грошей іде на комісії агентам.

Інші показники всього лише статистика, і вона не відображає якість роботи страхової компанії. Наприклад, велика сума виплат ще не означає, що страховик добре виплачує – в певний період могли бути зроблені виплати за ДТП двох-трьохрічної давності.

Напрошується однозначний висновок: потрібно змінювати систему державного регулювання страхового ринку, інакше закон про ОСАГО втратить своє соціальне значення. Адже попереду обов'язкове медичне страхування, яке торкнеться не тільки 7 млн автовласників, а всіх громадян України. І входити в такий вид страхування з нинішнім страховим ринком буде означати тотальний обман всієї країни.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X