Де в Україні найбільше вакансій

10 серпня 2018, 14:00

Попереднього разу ми розбиралися з тенденціями на ринку праці України у І півріччі 2018 щодо того, як себе почували компанії, чи набирали нових співробітників та ін.

Цього разу хочеться більш детально розглянути питання регіонального фокусу, структури попиту та пропозиції та конкуренції.

Так, опитування та аналіз бази показав, що у І півріччі 2018 року регіональна структура вакансій та резюме виглядала так: Київська область тримає "пальму першості" за кількістю як вакансій, так і резюме. До ТОП-5 регіонів також увійшли Харківська, Дніпропетровська, Одеська та Львівська області. Впродовж півріччя позитивну динаміку також показали Кіровоградська, Миколаївська, Полтавська, Тернопільська та Херсонська області. Приріст у цих областях склав від 20% порівняно з початком року. А от у Рівненській та Сумській областях спостерігався спад активності гравців ринку праці.

Відео дня

Якщо говорити про те, фахівці яких профсфер були більш затребуваними у регіонах, то частіше за все шукали спеціалістів сфери "Продажі", "ІТ, телеком" та "Виробництво":

  • у сфері "Продажі" найчастіше шукали менеджерів по роботі з клієнтами та спеціалістів роздрібної торгівлі.
  • у сфері "ІТ, телеком" – розробників та інженерів.
  • у сфері "Виробництво" найпопулярнішими напрямками були "Машинобудування" та "Харчова промисловість".

Структура попиту та пропозицій, а також динаміка вакансій та резюме у І півріччі 2018 року виглядала так: як і торік, найбільша кількість вакансій пропонувалася у сферах "Продажі", "ІТ, телеком" та "Маркетинг". Порівняно з минулим роком зросла кількість вакансій у сфері "Робітничий персонал", а також до ТОП-10 увійшла сфера "Будівництво". Але загалом сфери розвивались відповідно до минулорічних тенденцій.

Що стосується конкуренції, то впродовж І півріччя 2018 року її рівень перебував на позначці 3-4 людини на місце. Показник hh-index, який визначає співвідношення кількості резюме до кількості вакансій, був найвищим у березні і квітні – 3,7. Найнижчий рівень конкуренції припав на червень і дорівнював 3,1.

У регіонах найбільша конкуренція була в Сумській та Полтавській областях. У столиці рівень конкуренції був середнім по Україні – 3 людини на місце.

До ТОП-5 сфер з найвищою конкуренцією у І півріччі 2018 року увійшли "Вищий менеджмент", "Видобуток сировини", "Початок кар’єри, студенти", "Юристи" та "Мистецтво, медіа, розваги".Ці сфери були найбільш конкурентними і 2017 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X