Де можуть працювати філологи

23 липня 2018, 08:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Під час минулорічної вступної кампанії, згідно з даними Міністерства освіти та науки України, найбільше заяв абітурієнтами було подано на філологічні спеціальності.

Ми проаналізував базу вакансій, щоб виявити тенденції, на які саме позиції роботодавці шукають людей із філологічною освітою.

Найбільше вакантних пропозицій для людей з філологічною освітою розміщені роботодавцями у профсферах «Маркетинг», «Наука, освіта», «Мистецтво, медіа», «Адмін. персонал» та «ІТ, телеком».

Відео дня

Разом із тим, однієї лише філологічної освіти у наші дні часом може бути недостатньо, і фахівцям, котрі прагнуть професійної реалізації та кар’єрного зростання, необхідно паралельно здобувати специфічні для певної сфери знання та навички. Наприклад, для сфери реклами та маркетингу слід орієнтуватися у поняттях маркетингових та рекламних стратегій, SWOT-аналізу тощо.

Аналіз бази вакансій також показав, що від філологів, як і від представників інших спеціалізацій, роботодавець очікує певного досвіду роботи. При чому у 67% вакансій, де бажаною освітою була філологічна, очікувалося до 3 років наявного досвіду

Якщо говорити про зарплатну вилку, котра пропонується роботодавцями фахівцям із філологічною освітою, то пропозиції доволі різні в залежності від спеціалізації та рівня відповідальності. Так, літературним редакторам пропонують фінансову винагороду за роботу починаючи від 6 тис. грн. Спеціалістам з маркетингу та PR можна розраховувати на суму від 15 тис. грн. Якщо ви готові працювати шеф-редактором ТБ-шоу і приймати участь у роботі знімальної групи, працювати із текстами ведучих, то можете розраховувати на заробітну плату від 25 тис. грн.

Філологічна освіта може слугувати серйозним базисом для старту кар’єри у доволі різних галузях. Але, окрім отриманих в університеті знань, треба здобувати ще й вузькопрофільні навички.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X