Де краще зареєструвати IT бізнес

26 лютого 2018, 12:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

При виборі юрисдикції для IT бізнесу необхідно керуватися особливостями конкретного проекту і його потребам.

Реєструвати бізнес у США тільки тому що це модно або ви фанат серіалу Silicon Valley не завжди найкраще рішення.

Для того, щоб правильно вибрати місце реєстрації компанії, необхідно відповісти на такі ключові запитання:

Відео дня

1. Чи планується залучення інвестування в компанію?

Якщо компанія збирається в майбутньому залучати інвестиції або інвестор уже є, необхідно врахувати це при виборі організаційно-правової форми компанії, корпоративного законодавства країни, в якій планується реєстрація, а також місце знаходження потенційних інвесторів.

У більшості країн Європи романо-германська система права, а, відповідно, корпоративне законодавство не таке гнучке, як, наприклад, у США, і не передбачає можливосты використання таких механізмів як опціони, трастове володіння корпоративними правами, номінальне володіння тощо.

Місце знаходження інвестора також важливе, оскыльки європейський інвестор швидше за все віддасть перевагу інвестуванню в локальну компанію, в той час як американський венчурний фонд надасть перевагу стартапу, зареєстрованому в Америці з американським рахунком у банку.

2. Де знаходяться замовники/покупці послуг або продукту компанії?

Дуже важливо при виборі юрисдикції визначити головних ділових партнерів компанії і від кого буде заходити оплата за послуги.

3. Чи буде компанія вести реальну діяльність в країні реєстрації?

Ведення діяльності і продажы в країні реєстрації компанії може потягти за собою негативні податкові наслідки і додаткові витрати.

Однак в деяких країнах це є умовою банків для відкриття корпоративного рахунку для компанії. Наприклад, Естонія і Голландія відкриває рахунок тільки для локальних компаній, які можуть довести зв'язок з країною реєстрації, а саме: фізичний офіс, наявність локальних бізнес-партнерів, співробітники тощо.

4. Куди будуть виплачуватися дивіденди/роялті?

Необхідно враховувати податковими резидентами яких країн є акціонери компанії, який податок утримується при виплаті дивідендів, чи підписані між країною, в якій зареєстрована компанія, і країною, податковим резидентом якої є акціонер, Угода про уникнення подвійного оподаткування та які ставки воно передбачає для виплати дивідендів і роялті.

5. Чи не входить обрана юрисдикція в список "низькоподаткових" згідно із законодавством України?

Операції з компаніями, які зареєстровані в державі з цього списку, визнаються податковими органами як "контрольовані". Відповідно у контрагента в Україні виникає зобов'язання готувати і при потребі подавати спеціальну звітність щодо операцій з такою компанією.

Таким чином, при виборі юрисдикції необхідно керуватися бізнес-моделлю компанії, цілями щодо залучення інвестування і потенційних споживачів, можливостями відкриття банківського рахунку для такої компанії і зручністю в управлінні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X