Де гроші у криптовалютах

15 вересня 2017, 17:00
Криптовалюти отримують все більшу популярність у медіа та викликають інтерес масового споживача

Вони вже стають інструментом, що має шанс протягом декількох років стати ключовим платіжним інструментом для мас-маркету.

Під криптовалютою часто розуміють децентралізовані криптовалюти, цифрові активи (токени) і валюти-пустушки.

Відео дня

Криптовалюта – це розподілена облікова система, яка ніким не контролюється і не управляється однією організацією. Емісія монет і процес обробки транзакцій децентралізовані серед самих користувачів.

Токени – це чимось або кимось забезпечений баланс. Компанія може випустити токени на публічному блокчейні, які представляють її акції. Співвідношення токенів і акцій має підтримуватися самою компанією. Наприклад, сховище золота може випустити токен, забезпечений одним грамом золота. Блокчейн грає роль облікової системи для якогось базового активу.

Схема, за якою створюються криптовалюти-пустушки, у всіх випадках однакова. Правила емісії монет модифікують так, що всі передбачені монети знаходяться на гаманці творців. Потім криптовалюту додають на біржі для торгівлі. Після чого починають рекламну кампанію, обіцяючи зростання ціни і популярність як у біткоінів. Як тільки попит на монети проходить, творці припиняють активність.

Способи заробітку

В індустрії криптовалют можна заробляти кількома способами.

Найпоширеніший спосіб – це видобуток монет (майнінг), коли нові одиниці криптовалюти з'являються в процесі вирішення комп'ютерами спеціальних завдань. Люди створюють майнінг-ферми, вкладаючи гроші в обладнання, орендують промислові площі і підключають живлення безпосередньо від електростанцій. При даній ціні криптовалют, окупність становить близько 9 місяців, але так було не завжди!

Заробляти на криптовалютах можна інвестуючи в самі монети. Можна вибирати найбільш перспективні варіанти і купувати монети цієї валюти для довгострокового зберігання. Теоретично ціна найбільш перспективних криптовалют значно зросте в перспективі, що може принести величезні прибутки вкладникові. Наприклад, такі валюти як Bitcoin, Ethereum, DASH, Monero продемонстрували значне зростання в ціні за останній рік.

В цілому, на курс сильно впливає новинний фон, технічні удосконалення, кризи у фінансовій системі, чутки, маніпуляції та інше. Добові коливання ціни нерідко перевищують 30%. Довгостроково ціна на криптовалюту забезпечена лише попитом. А попит обумовлений анонімною природою криптовалюти, що залучає гроші з офшорів.

Ще один спосіб заробітку – спекуляції, або високочастотна торгівля. Прогнозуючи поведінку ринку в короткостроковій перспективі, можна купувати і продавати, заробляючи на різниці курсів. Для успішної торгівлі потрібно проводити великий і складний аналіз. А торгувати через спеціальних роботів, які підключаються безпосередньо до інтерфейсів бірж.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Новим і популярним способом залучення інвестицій для стартапів є ICO (Initial Coin Offering – первинна пропозиція монет). Основна ідея – стартап випускає власний токен і продає його всім бажаючим. Вартість токенів на біржах росла іноді в десятки разів. Однак зараз регулятори намагаються обмежити проведення ICO, тому що ризики втрати коштів для інвесторів вкрай високі.

Нарешті, заробляти на криптоактивах можна, створюючи сервіси для роботи з ними. Йдеться про написання такого програмного забезпечення як електронні гаманці, біржі, обмінники.

Що впливає на ціну

Багато покупців криптовалют мотивовані тим, що обсяг емісії валют обмежений. Це гарантує, що на ринку не з'явиться велика пропозиція монет, що знизить їхню ціну. Зараз той період, коли про криптовалюту тільки дізнаються і, отже, створюють підвищений попит. При цьому, у людей складається думка, що так буде завжди і криптовалюта будуть постійно зростати в ціні. Однак це враження оманливе.

Ще одним фактором, що підігріває популярність, є те, що їх користувачі анонімні і в балансах, і в транзакціях. Це цікаво в тих ситуаціях, коли банківські перекази вимагають довгого і складного оформлення. Або традиційні засоби платежу взагалі не підходять, тому що угода не легальна.

Криптовалюту популяризує бізнес, який приймає їх до оплати. Технічно програмне рішення, яке приймає криптовалюту, простіше встановлювати, а про факт проходження транзакції сторони дізнаються набагато раніше, ніж при традиційних перерахуваннях електронних грошей.

Ризики і вигоди для бізнесу

Говорячи про вигоди для бізнесу, варто відзначити дешевизну і простоту користування криптовалют, а також повну анонімність.

Основний ризик при роботі з криптовалютою – втрата/крадіжка "ключів" (набору даних, яким визначається власник монет) несе за собою втрату всіх коштів. А, зважаючи на анонімності криптовалют і незворотність транзакцій, кошти повернути неможливо.

Буває, що команда, яка розробляє криптовалюту, стає банкрутом і перестає розвивати проект. Також існують ризики, що ціна криптовалют буде зазнавати значних коливань.

Плюс, так як криптовалюта стає платіжним інструментом для мас-маркету, глобальні регулятори прагнуть зарегулювати цей інноваційний сектор.

Показати ще новини
Радіо NV
X