Де дізнатися, що відбувається

6 червня 2017, 10:32
Новин все більше, а сенсу в них все менше. Розповім, як вдалося вирішити цю проблему. Поки що. Частково

Перше — потрібно перестати метушитися між стрічками новин провідних майданчиків. Всі вони приблизно однакові і проблему розуміння того, що відбувається теж вирішують однаково — не більш ніж на третину.

Відео дня

Друге. Де ж дізнаватися сенс тенденцій? Не бачу іншого ресурсу, крім визнаних авторів статей і регулярних виступів експертів, які відбуваються багато де, але всі потрапляють в Ютюб.

Тільки так, відстежуючи в Ютюбі 3-7 осіб, і ніяк інакше, наприклад, можна зрозуміти, що відбувається в Росії. Або на Близькому Сході.

Так само дуже допомагають видання, що володіють великими і потужними розділами авторських колонок. Тому що коли адекватна людина пише дві тисячі знаків — то це майже завжди краще шуму телевізора або блукання стрічками протягом доби.

Третій рівень — це галузеві, спеціалізовані, іноземні, міжнародні та напівживі майданчики. У яких бувають шедеври, але не регулярно. Їх дуже багато, але кожен з них по-своєму цінний.

Ці ресурси краще розкласти по папках з назвами днів тижня. Туди ж можна включити цікавих авторів з ФБ, яких ця соцмережа вперто не бажає вам показувати у стрічці в регулярному режимі.

У підсумку, переглядаючи крім основних ще й до сотні посилань на потенційно цікаві майданчики щодня, можна буде отримати якийсь розумний максимум.

При цьому, за моїми спостереженнями, десь 10% знання ситуації вам постачатиме перший умовний рівень. 40% — другий. І 50% — третій, навіть якщо вам тільки чотири рази на тиждень вдаватиметься переглядати цей масив.

Результат описаного підходу, думаю, багатьом сподобається. Оскільки крім подробиць про підступи олігархів з'явиться можливість відловити найцінніші матеріали про тенденції розвитку портів і армій світу на найближчі 20 років, а також про деталі реформ в Індонезії і систему освіти в ПАР.

Почавши таку роботу, важливо буде не потонути у вирі цікавих посилань. Відразу скажу, що стандартні системи складування цікавого і прекрасного поширених браузерів з цим потоком трагічно не впораються.

І єдиним відомим мені інструментом, який може систематизувати сотню-другу цікавих речей за день, та так, щоб і через рік їх можна було знайти — є простий файл Екселю. Розписавши вертикальну тематичну шкалу і маючи на увазі горизонтальну – тимчасовою, зменшивши розмір комірок до 3 мм, ви через механізм створення приміток, що моментально відкриваються, зможете створити величезний архів з блискавичною навігацією.

Природно, що за кілька місяців для комфортної роботи з цим файлом і вкладками, вам знадобиться комп'ютер з виключно потужною ігровою, а не офісною конфігурацією заліза.

Ось така висока ціна існує навіть у простого людського бажання почитати новини.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X