Де чекають на молодих спеціалістів

9 липня 2018, 09:00

Щороку молоде покоління замислюється над тим, як і де знайти роботу, не маючи досвіду. Ми проаналізував, які пропозиції для людей без досвіду мають і пропонують роботодавці.

Нагадаємо, що у сфері "Початок кар’єри" протягом 2017 року на одне вакантне місце претендувало близько 6 людей. Конкуренція між молодими спеціалістами традиційно тримається на достатньо високому рівні.

Відео дня

Разом із тим, доволі популярним є працевлаштування молодих спеціалістів або студентів, котрі не закінчили навчання. Так, дослідження за попередній період демонструють, що 42% українських роботодавців вже давно мають програми стажування і працевлаштування для молоді.

Найбільше вакантних пропозицій для молодих спеціалістів у таких профсферах, як "Продажі", "Робітничий персонал", "Адмін. персонал", "Маркетинг" та "ІТ, телеком". Причому на позиції у сфері "Продажі" кандидатів шукають більш активно.

В основному шукають початківців на повну зайнятість, але є можливість знайти різні варіанти графіка роботи. І хоча основна маса вакансій для фахівців, котрі все ж таки готові працювати повний день, роботодавці пропонують й інші варіанти: змінний – 10%, гнучкий – 9%, дистанційний – 5%, вахтовий метод – 2%.

Приблизно у половини вакансій для фахівців без досвіду роботи зарплата вказана, тоді як в інших – її пропонують обговорити залежно від кваліфікації кандидата або ж очікують від самого пошукача інформації щодо бажаного рівня заробітної плати. Рівень зарплати, який вказують роботодавці, варіюється залежно від сфери та посади, на яку шукають спеціаліста. Так, у сфері "Продажі" зарплата стартує від 5 тис. грн. У сфері "Робітничий персонал" - від 4 тис. грн. У відділи маркетингу фахівців без досвіду запрошують на посади із зарплатами від 4 тис. – 5 тис. грн.

Спеціалістам без досвіду можна знайти роботу. При цьому важливо визначитися, які сфери цікавлять, які очікування мають роботодавці стосовно вмінь потенційних кандидатів на вакансію та які умови пропонують. Важливо проаналізувати власні вміння та навички і те, де їх можна найефективніше застосувати та реалізувати. Пам’ятайте, що як компанія шукає свого кандидата, так і ви спробуйте знайти роботу, що підійде вам найбільшою мірою. І навіть якщо перша робота виявиться не настільки хорошою, як мріялося, це вже буде досвід.

Дані отримані в результаті аналізу бази вакансій hh.ua за період січень-червень 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X