Чутки зі світу приватної медицини

15 серпня 2018, 18:30

Поки реформу охорони здоров'я трясе, а з державної медицини йдуть у бізнес лікарі, пацієнти шукають якісне лікування. Передають один одному телефони перевірених лікарів, користуючись безвізом відлітають лікуватися за кордон.

Консервативні споживачі медичних послуг нервуються, бачачи, як зближуються дві сфери: охорона здоров'я і комерція. А даремно. Перетворення хабарів і "подяк" в офіційні платежі не роблять лікаря гіршим, а лікування менш ефективним. Навпаки, наповнений гравцями ринок комерційних клінік тільки на користь пацієнту. Якби ви могли зазирнути в кулуари спільноти приватної медицини, то були б спокійні за своє здоров'я. Тому що люди, які розвивають цей ринок, думають вже не тільки про те, як заробити...

Відео дня

Ринок приватної медицини України поки ще дуже компактний. Тому навіть слова "тенденції" і "прогнози" хочеться замінити на "чутки" і "припущення". Після великих конференцій, де спілкуються реальні гравці ринку медичного бізнесу, а не студенти медичних вишів, у повітрі витають найбільш обговорювані теми. Спробую їх зібрати в єдине ціле. Отже,

  1. Загальний біль ринку – відсутність якісного персоналу. Особливим попитом на молодих лікарів, готових не тільки лікувати, але й бути частиною медичного сервісу клініки. Доросле покоління переробляти важко, а нове покоління медиків дивиться на Польщу і далі. Крім лікарів, кадрової дірою були і залишаються середні і молодші медичні працівники. Медсестри і адміністратори, на яких можна покластися – на вагу золота. Добре б допомогла пристойна школа для них, але її ще не придумали. Навіть на рідкісні майстер-класи, що підвищують навички і знання, ходять ті самі одиниці.
  2. Багато уваги топ-менеджери клінік приділяють темі сервісу. Тобто керівництво компаній уже розуміє, що тільки лікувати недостатньо. Залишилося перенести це розуміння на реальну роботу всіх складових частин клініки, що стикаються з пацієнтами, яких уже одностайно ринок визнав клієнтами.
  3. IТ-продукти розвиваються, але досі немає зручного ідеалу, з яким би працювали медичні компанії. Усі терплять і чекають чогось нового, зручного.
  4. Часто звучить тема реабілітації. Її масово у країні немає. Судячи з бурхливих обговорень, які багато де зустрічаються, скоро вона буде.
  5. Клініка для здорових – ще одна мусована історія, яка ідеально поєднується з форматами клінік сімейної медицини. І тут, на щастя, мова не про те, щоб шукати неіснуючі хвороби і нібито лікувати їх, а про всебічну профілактику. Лікарям ставляться kpi – зниження звернень до клініки. Чим менше хворіє людина, тим більше буде отримувати лікар. Усі задоволені.
  6. Моно-послуги в медицині. Тільки пересаджування волосся, тільки профілактичне чищення зубів тощо. Це тільки почалося, але робить низку не найскладніших медичних процедур ближче до пацієнта. Ближче – зручніше користуватися, а значить, частіше. А це вже може запобігти щось серйозне.
  7. Більше немає думок про переїзд, медицина явно залишається в Україні. Власники клінік приїжджають до Європи, дивляться зсередини на клініки, домовляються про стажування для своїх лікарів і повертаються. Купують ультрасучасне обладнання, а не подвійне б/у. Очевидно, роблять ставки на користь розвитку ринку всередині країни.
  8. Міжнародні консиліуми вже не рідкість. Лікарі Німеччини, Австрії, Ізраїлю, Туреччини регулярно приєднуються до консиліумів українських колег по скайпу, приїжджають для консультацій. Це й розвиток фахівців усередині країни, і спокій пацієнтів, які можуть почути другу думку, чи не відлітаючи на лікування в інші країни.

Будуються великі госпіталі, проектуються медичні коворкінги, вже в роботі кілька величезних проектів з Big Data у медицині. Народжується справжня, а не упівсили, конкуренція між дрібними і середніми медичними компаніями. Розвивається ринок приватної медицини. І це на користь не тільки бізнесу, а й, що найважливіше, споживачеві цих послуг – пацієнтові.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X