Чому зростає пасажиропоток в Україні

14 березня 2018, 22:32

Протягом останнього року динамічно зростає пасажиропотік у більшості українських аеропортів.

Це пов'язано з тим, що Україна має безвізовий режим з Європейським Союзом. Більшість українців подорожують до Європи авіатранспортом. На ринок України заходять нові авіакомпанії, як лоукостери, так і авіакомпанії преміум-сегменту. Це дозволяє українцями планувати і здійснювати подорожі до Європи та інших безвізових країн за невеликі кошти у порівнянні з минулим.

Відео дня

Що заважає зростанню пасажиропотоку?

Зростанню пасажиропотоку заважає застарілість інфраструктури, потреба в інвестуванні в аеропорти та злітно-посадкові смуги. Питання сьогодні розглядається Міністерством інфраструктури разом з міжнародними фінансовими інституціями. Організації ЄБРР та Міжнародна фінансова корпорація, почали дослідження щодо того, яку кількість інвестицій потребують аеропорти. За результатами дослідження буде визначено пілотні аеропорти, деякі з яких будуть передані в концесію вже за новим законодавством. Законопроект на сьогоднішній день розглядається в парламенті, і дозволить залучати інвестиції на засадах державного приватного партнерства.

Як зростатиме пасажиропотік цього року?

Пасажиропотік цього року зростатиме завдяки заходу на ринок нових лоукостерів. Всі знають про те, що Україна чекає Ryanair. Також міністр інфраструктури Володимир Омелян анонсував захід ще кількох лоукостерів. Сподіваємось, що Ryanair буде літати до України вже восени цього року. Польоти будуть відбуватися не лише у аеропорт Київ, а й у аеропорти Львова, Одеси, Харкова і Херсона. Такий підхід збільшить пасажиропотік та дозволить відвідувати туристам Україну, а українцям більше подорожувати Європою.

Завдяки лоукостерам у тому числі і вітчизняним, буде здійснюватися більше перевезень всередині країни. Це означає, що українці будуть більш комфортно подорожувати. Наприклад, з Одеси до Києва та відчувати себе європейцями.

Які перспективи відкриваються для малих аеропортів, що запрацювали протягом останніх років: Херсон, Полтава, Біла Церква?

Я вже зазначав, що Херсон потрапив у перелік тих аеропортів, куди планує літати Ryanair. Це означає, що жителі Херсону та українці, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, зможуть користуватись послугами міжнародного аеропорту Херсон для того щоб літати не лише до Києва і Стамбулу, куди рейси вже здійснюються з аеропорту Херсон, а також до європейських країн. Це відкриває нові можливості і для інших регіональних аеропортів. Повторюся, що міжнародні фінансові організації ЄБРР і IFC сьогодні проводять дослідження перспектив розвитку регіональних аеропортів та залучення до них інвестицій. За результатами такого дослідження буде визначено пріоритети реалізації проектів в регіональних аеропортах на засадах державно-приватних коштів і за рахунок коштів державного бюджету.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Сподіваюсь, що ринок, який зростає, буде гарним підґрунтям для створення і розвитку українських авіакомпаній.

Показати ще новини
Радіо NV
X