Чому потрібно знизити ренту

8 квітня 2016, 10:00
Наша компанія запропонувала уряду знизити рентну ставку на видобуток нафти

Нагадаю, що ставки ренти на видобуток нафти і газу за багато років радикально змінювалися. Вони були маленькими і великими, але останнім часом екстремально високими.

Відео дня

Як правило, високі ставки рентної плати на видобуток нафти і газу характерні для країн – найбільших видобувачів сировини. В цих країнах значна частина нафти експортується, та й собівартість її видобутку там низька. Україна ж не є великим гравцем на світовому ринку нафти і газу. Видобувати нафту тут дорого. В України не вистачає власної нафти навіть на покриття внутрішніх потреб у паливі.

В України мінімум власних вуглеводневих ресурсів, їй доводиться купувати їх ззовні за валюту. Саме тому єдиною правильною стратегією тут було б стимулювання нарощування видобутку нафти всередині країни. Але, рентна ставка в Україні не стимулює збільшення видобутку сировини. Вона скоріше нагадує ренту, яка діє в країнах експортерах.

Такий розмір рентної плати переконуватиме інвесторів вкладати гроші у видобуток нафти і газу в Україні.

Зараз ринок природного газу реформується, ситуація на ньому активно змінюється, держава прийняла важливе рішення знизити ренту на видобуток цього палива.

Впевнений в тому, що повинна бути переглянута і ставка рентної плати на видобуток нафти. Існують різні способи, як це можна зробити: один з них змінити ставки. Інший спосіб – змінити систему їх нарахування.

Я знаю, що у Верховну раду і Кабмін було подано безліч хороших пропозицій про реформування рентної ставки на видобуток нафти і режиму оподаткування для нафтових компаній. Я вважаю, що вони повинні бути прийняті і ставка ренти на видобуток нафти повинна бути знижена, настільки ж наскільки вона була знижена на видобуток газу. Особливо актуально це у зв'язку з тим, що ціни на нафту залишаються екстремально низькими.

В цілому я великий поборник зниження загального оподаткування нафтових компаній, оскільки це дозволить іноземним інвесторам і українським компаніям інвестувати більше в розвиток виробництва.

У довгостроковій перспективі держава отримає більше податків, робочі місця і енергетичну незалежність.

Для мене нафтогазовий бізнес – це довгостроковий бізнес. Я знаю, що багато хто в Україні і в уряді нині орієнтовані дуже короткостроково. Але необхідно знайти баланс між короткостроковою і довгостроковою перспективами.

Без цього нафтову галузь чекає провал.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X