Чому розділився біткойн

2 серпня 2017, 17:27
Китайські майнери створили по суті клон вже існуючої криптовалюти

Останні півроку в мережі біткойн були проблеми з пропускною спроможністю. Кількість транзакцій перевищувала можливості мережі з їх обробки, тому виникла черга. Це по-перше.

Відео дня

По-друге, для того щоб вам терміново провести транзакцію - не можете чекати цілодобово - ви виставляєте підвищену комісію. Тоді ви потрапляєте в пріоритетний список. Але в таких випадках комісія досягала $2,5, а це вже дуже дорого. Особливо для якихось невеликих платежів.

У спільноті вже років зо два усвідомлювали цю проблему мережі. Розуміли, що неможливо якось це масштабувати. Різні групи вийшли з різними пропозиціями щодо розв'язання цієї проблеми. Їх було з десяток. Але найпопулярніша - це додавання поновлення SegWit2x. Яке збільшить обчислювальний блок з одного мегабайта до двох мегабайт.

Будь-які зміни в мережі можуть зробити тільки майнери. Для того, щоб майнери щось змінили, їм потрібно, наприклад, оновити програмне забезпечення. Та сповістити всіх, що ми, мовляв, підтримуємо ті чи ті пропозиції.

Воду каламутять китайці. У них і так було більше 50% майнінг-обчислювальних потужностей. Вони хотіли ще більше контролювати все, що пов'язане з біткойном. Їм було невигідне рішення SegWit2x.

Тому китайці виступили зі своєю пропозицією - створити Bitcoin Cash. Вчора настав "час Ч". Китайські майнери переключили свої потужності на свій протокол. Мережа за фактом розділилася. Тепер у нас є два біткойни: звичайний і Bitcoin Cash. Вся історія у обох - однакова. Але з учорашнього дня у вас з'явилося два гаманця для криптовалюти замість одного.

Це різні біткойни, між собою ці дві мережі не взаємодіють і у цих криптовалют різна ціна. Середньозважена вартість звичайного біткойну $2721, а Bitcoin Cash - $747.

Нічого поганого зі "старим" біткойном не сталося, він продовжує існувати. Просто з'явився ще один, з новими правилами.

Моя порада: не панікувати, не треба різких рухів.

Показати ще новини
Радіо NV
X