Чому подорожчала чашка кави в Україні

11 вересня 2017, 08:00
В середньому один житель нашої країни випиває на рік 100 чашок кави поза домом. Випити кави – стало для українців можливістю отримати задоволення, розслабитися, або ж провести продуктивну ділову зустріч

Експерти хмарної системи автоматизації для кафе, ресторанів і магазинів POSTER вивчили, скільки коштує американо, еспресо і капучино в вітчизняних ресторанах і кафе.

Отже, прайс на каву в закладах України збільшується, але не так стрімко, як про це пишуть багато ЗМІ. За два останні роки вартість кави зросла на 25-30%, але в грошовому вираженні це не так і багато.

Відео дня

Отримані дані моніторингу 2017 року підтвердили тенденцію. Наприклад, рік тому чашка українського еспресо обійшлася б у суму від 14 до 30 грн, а сьогодні мінімальна вартість класичної кави починається від 18 гривень. Такі ціни пропонують, наприклад, булочна Mary в столиці і кафе Шпаківня в Дніпрі. Максимальна вартість кави в 50 грн знайдена в столичному ресторані Матіз.

Приблизно схожа ситуація склалася з кавою з молочною піною – лате або капучино. Минулого року вартість капучино варіювалася від 17 до 36 грн, сьогодні ж мінімальна планка – 20 грн. За цю ціну капучино продається, наприклад, у 3-му Масиві в Дніпрі. А ось найдорожчу каву з молочною пінкою – 75 грн - ми знайшли також у столиці в закладі під назвою Fair Finch Coffee Center.

Аналітики POSTER збирали дані по ціновій політиці кавових закладів в п'яти містах. Результати показали, що найвищі ціни на каву - в столиці. У закладах високого цінового сегмента капучино можна купити за 75 грн. Як не дивно, найнижча вартість капучино - 20 грн - також у Києві.

Відзначимо, що для дослідження аналітики не враховували каву на винос, усі наведені цифри актуальні тільки для напоїв, які подаються виключно всередині закладів.

Незважаючи на зростання цін, пити каву наші співвітчизники менше не стали. Статистика, а це близько сотні чашок на рік поза домом, залишилася на рівні минулого року. Втім, змінюється сама мотивація випити кави.

Випити кави і з'їсти десерт для людини тепер сприймається як можливість отримати задоволення, розслабитися і відволіктися. Або ж, навпаки, провести продуктивну ділову зустріч.

Крім того, як пояснює експерт, змінилися і смаки. Сьогодні в моді кавові коктейлі, наприклад, раф, замість темного, а також більш м'яке обсмажування і колір зерен кави. Все більше ділових людей віддають перевагу каві на винос, яка давно стала символом ділового способу життя.

Що стосується причин для підвищення цін, то ресторатори пояснюють це зростанням вартості закупівель. За даними бліц-моніторингу з 2014 року закупівельні ціни зросли в 2-3 рази.

Однак і капучино, і еспресо залишаються найбільш популярними позиціями в закладах України, тому власники бізнесів намагаються міняти прайс плавно, щоб не відлякати клієнтів. Деякі ресторатори намагаються укласти з постачальниками такі угоди, які б передбачали заборону на підвищення цін закупівлі більше ніж на 10%.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X