Чому обвалились фондові індекси США

6 лютого 2018, 18:00

Провідний американський індекс Dow Jones в понеділок, 5 лютого впав на 1 175 пунктів, втративши близько 4,6%.

Причин для такого падіння декілька. По-перше, фондовий ринок США зростав практично безупинно останні декілька років і тому існує певна перегрітість самого фондового ринку. Відбулося корегування ринків.

Відео дня

По-друге, 5 лютого 2018 року приступив до своїх обов'язків новий голова ФРС США – Джером Пауелл. Одним із перших його кроків буде ухвалення рішення про підняття облікової ставки ФРС. Про це навіть Трамп казав ще до свого обрання на пост президента США.

А за таких умов, при зростанні процентних ставок зростає зацікавленість інвесторів вкладати кошти в облігації, а не виводити їх до ринку акцій. Тому процес переведення коштів з фондового сегменту ринку до іншого цілком очікуваний і природній.

Не відбувається ніяких глобальних та масштабних подій, що призвели б до обвалу ринку.

Економіка США знаходиться в непоганому стані і тому казати про великі проблеми саме економіки не можна. Кроки, які робить уряд Трампа, сприяють зростанню економіки, а не її падінню. Тому все не так погано на сьогоднішній момент. Не бачу обґрунтованих підстав говорити про початок нового етапу глобальної кризи. На мій погляд, ми ще не вийшли з кризи 2007 року.

Таке падіння може призвести до зміни цін на сировинних ринках. В цьому випадку може відбутися корекція в бік зниження цін на нафту, що для нас важливо, на метали та на зернові. Але обвального падіння цін не буде. Мова поки що йде про несуттєві зміни на ринках.

До того ж, скоріш за все, варто очікувати не велике подорожчання грошей на світових ринках. Це перш за все стосується країн третього світу. Запозичення для них будуть дорожчими, в тому числі і для України, якщо вона вирішить вийти на ринок запозичень.

Фактично ми знаходимося в режимі глобальної кризи з кінця 2007 року. Тому поки що постійно будуть відбуватися такі падіння і зростання вартості на фондових ринках і на сировинних ринках. Це ще не нова якість світової економіки, яку варто очікувати вже в 20-ті роки.

Показати ще новини
Радіо NV
X