Чому майбутнє за електромобілями

6 грудня 2017, 09:00
За перші десять місяців цього року в Україні було реалізовано близько 2,2 тисячі електромобілів. Цей показник більш ніж в 3 рази перевищує результати продажів аналогічного періоду минулого року

Після таких досягнень нашої держави варто задуматися про розвиток сектора екологічного транспорту. Адже сьогодні Україна критично залежить від імпорту енергоносіїв. Так як 90% дизельного і 60% бензинового палива ми купуємо за кордоном. Це великий мінус для нашої економіки та екології. Тому електромобілі - це, по суті, ліки від брудного повітря і від енергетичної залежності.

Відео дня

Сьогодні багато країн створюють умови для переходу від традиційного транспорту до електричного. Так, наприклад, Німеччина пропонує Євросоюзу запровадити повну заборону на продажі нових автомобілів з ДВС з 2030 року, в Норвегії — з 2025 року. Від цього виграють і прості громадяни, адже заправка електромобіля обійдеться їм в 15 разів дешевше, ніж традиційного автомобіля.

Крім цього, в ЄС існують прямі бюджетні дотації тим, хто купує електромобілі. Однак у нас такої можливості поки що немає. Замість цього, наша держава повинна хоча б зняти податки з електромобілів.

Державний сектор також повинен стати споживачем електромобілів. Треба переводити органи державної влади, місцевого самоврядування на такий транспорт. Адже це величезна економія з точки зору заправки, експлуатації та контролю використання цих паливних ресурсів. Я ще раз хочу підкреслити, що це енергонезалежність України і від Росії, і від Білорусі, де сьогодні закуповується паливо для двигунів внутрішнього згоряння.

Зараз в парламенті знаходиться законопроект №7156, згідно з яким пропонується скасувати імпортний ПДВ і зняти акциз з електромобілів. Цей крок істотно здешевить автомобілі для населення (на 20-25%) і зробить їх конкурентними за ціною з традиційними авто, дозволивши більшості співгромадян зробити вибір на користь електричного транспорту.

Однак, поки що законопроект не був прийнятий через брак дисципліни і розуміння у певних народних депутатів. Я хочу, щоб профільні та громадські організації стежили за тим, як буде розглядатися на податковому комітеті цей законопроект, для того щоб "народні обранці" зробили правильний вибір на користь нашого майбутнього.

Коли мені кажуть: ви лобіюєте електромобілі і хочете, щоб ті, хто їх купують, мали певні преференції. То я вважаю, що краще сьогодні лобіювати електромобілі, ніж через 10-15 років знову давати дотації і субсидії, щоб люди купували собі старі б/в машини. Так як нічого іншого вони собі дозволити не зможуть.

Сьогодні треба діяти на випередження і підтримувати інноваційний розвиток, щоб завтра не бігти за лідерами, яких ми вже наздогнати не зможемо.

І Україна має всі шанси зробити такий істотний стрибок. Адже завдяки зняттю імпортного мита на електромобілі, ми увійшли в ТОП-5 світових ринків по динаміці розвитку електричного транспорту. І нам треба продовжити цей тренд.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X