Чому я за вертикальну інтеграцію

4 липня 2016, 09:30
Передусім хочу зазначити, що я за те, щоб Укрнафта залишалася компанією, в основному орієнтованою на український ринок нафти і нафтопродуктів

Для початку ми маємо намір ефективно інвестувати наш капітал тут, в Україні, і тільки потім будемо думати про можливості вкласти гроші у видобуток сировини в інших країнах. Але пріоритетом все одно буде Україна.

Відео дня

Ми є виробником нафти номер один в країні. Наше основне завдання: залишитися лідером за обсягами видобутку нафти, але також не забувати і про газ – я хочу, щоб ми стали ключовим гравцем на газовому ринку України. Але основним напрямком все ж має бути максимальне використання нафтових ресурсів країни.

В рамках тієї стратегії, яку ми представили нашій Наглядовій Раді, ми плануємо створити компанію – національного чемпіона в енергетиці.

А національний чемпіон повинен бути інтегрованою компанією – компанією, яка повинна включати як сектор розвідки і видобутку, який наразі є нашим основним бізнесом, так і сильну нафтопереробку, а також роздрібні продажі.

Чи зможемо ми досягти цього – залежить від ряду зовнішніх чинників. Наразі у нас немає своїх переробних потужностей. Але мати власну переробку, на мою думку, – це найкращий спосіб розвитку для нашої компанії. Це знижує бізнес-ризики по всьому ланцюжку, робить компанію більш конкурентоспроможною. Це дозволить зменшити нашу структуру витрат, зробить нас ефективніше. І це покладе кінець марній ціновій війні один з одним, коли переробка намагається купити нафту дешевше.

Наразі Укрнафта комерційно конкурує з НПЗ, намагаючись продати нафту дорожче, а потім придбати продукт для АЗС подешевше. Після створення вертикально-інтегрованої компанії це припиниться. Вся ланцюжок стане більш міцним, а це, в свою чергу, захистить нафтопереробну галузь України і допоможе країні зберегти стратегічно важливу функцію, що гарантує надійність поставок.

Це одна з причин, через яку я вважаю вертикальну інтеграцію дуже важливою. Я також вважаю, що вертикальна інтеграція сприяє енергетичній безпеці. Я не думаю, що Україна повинна на 100% залежати від імпортної продукції, і впевнений, що нафтопереробну галузь потрібно підтримувати. І якщо ми це зробимо, ми таким чином збільшимо капіталізацію компанії для держави та акціонерів.

Зрештою, я хочу, щоб ми змогли зберегти існуючі, а також створювати нові висококласні робочі місця; щоб ми створювали цінність всередині України, як в нашій компанії, так і в компаніях з нашого виробничого циклу. Мені б не хотілося експортувати нафтопереробну функцію, робочі місця і додану вартість в інші країни, які імпортують нам готові нафтопродукти. Це стало б великою втратою для української економіки в цілому.

image001
image001 Фото:

Показати ще новини
Радіо NV
X