Чого я буду навчати сина цього року

2 вересня 2016, 09:10
1 вересня про школу і навчання не висловлюється тільки ледачий. Я, звичайно, теж згадую свої чудові шкільні роки

Але більше думаю про те, як і чому вчиться мій син, а вірніше, чого б я хотів, аби він навчився. Незважаючи на те, що він уже рік навчається у приватній школі, не можу сказати, що я на 100% задоволений тим, які навички він встиг придбати у свої 13 років. Цього року все буде по-новому. Є кілька напрямів, в яких мій син хоче спробувати розвиватися. І я разом з ним.

Відео дня

Оскільки Київстар – технологічна компанія і ми постійно займаємося інноваційними проектами, цілком природно, що мене цікавлять різні нові технології. Особливо, ІКТ. Виявилося, що в Україні вже є курси, де не просто навчають основам робототехніки та будують найпростіших роботів, а й вивчають, як працювати з інтернетом речей. На прикладі конструктора-макета будинку діти можуть навчитися будувати мережі з датчиків і виконавчих пристроїв, використовуючи при цьому альтернативні джерела енергії. Звучить, як космос, але вже незабаром це стане повсякденністю. Мій син почав захоплюватися створенням чогось самостійно.

Зараз, наприклад, захопився моделями зброї і випилює прекрасні зразки. Але лобзик і наждачний папір – знаряддя минулого. Набагато цікавіше працювати з верстатами ЧПК, створювати моделі на комп'ютері та спостерігати, як 3D-принтер втілює фантазії у реальність. Мені особливо подобається, що 3D-моделювання допомагає повірити в те, що немає нічого неможливого. Не потрібно годинами вибирати чашки в супермаркеті та засмучуватися, що не вистачає посуду з улюбленими героями коміксів. Можна створити їх самому – це, до речі, дуже навіть прищеплює почуття відповідальності та допомагає в повній мірі усвідомити причинно-наслідкові зв'язки. Заодно – освоїти практичну фізику, хімію та геометрію. Суцільні плюси!

Я впевнений, що зараз дітей обов'язково потрібно вчити поводженню з технікою на рівні не просто просунутого користувача, а швидше навіть розробника. Але без уміння правильно подати себе і своє творіння успіху не досягти. Є прекрасний варіант пов'язати між собою технології та «лірику» – ораторську майстерність, операторську роботу та медіаменеджмент. Про що це я? Про курси влогерів – відеоблогерів. Їх в Україні вже чимало. Чому обіцяють навчити? Працювати з технікою, різним освітленням і додатковим обладнанням, вибудовувати кадр і монтувати. Я б ще додав сюди елементи маркетингу та піару для просування своїх творінь, але для початку і цього досить. Чому саме відеоблог? Це дозволяє розвинути навички виступу перед аудиторією – на віртуальній тренуватися навіть цікавіше. Допомагає стати впевненішим у собі та вчить думати – підбирати теми, цікаві аудиторії – і привчає до праці. Адже якщо блог успішний, засмучувати підписників нерегулярними постами не хочеться.

Можливо, це і мені допоможе згодом зробити якийсь навчальний відеокурс. Крім «віртуальних» скіллів, які можуть стати в нагоді не відразу, є базові речі, без яких не обійтися. Наприклад, кулінарія. Звичайно, зараз є маса варіантів перекусити або повноцінно пообідати. Приготування і споживання їжі ніхто не відміняв, але можна вдома підійти до цього творчо. І батьки, прийшовши з роботи, будуть раді. Маю велику надію, що молодша донька теж буде цим захоплюватися.

Показати ще новини
Радіо NV
X