Чому долар буде падати, куди і як довго

21 липня 2017, 19:51
На поточному тижні долар досяг свого мінімуму за останні 10 місяців - із вересня 2016 року

На міжнародних ринках курс американської валюти просів по відношенню до шести світових валют до позначки 95 пунктів. Зокрема, по відношенню до євровалюти долар до позначки 1,16.

Відео дня

До різкого оновлення багатомісячного мінімуму призвели новини зі Сполучених Штатів Америки. Так, минулого тижня із ФРС надійшов меседж, що регулятор продовжить повільно стабілізувати грошово-кредитні умови, а процес продажу накопичених на балансі активів не стане причиною дестабілізації ринків.

Офіційні дані щодо інфляції (споживчі ціни у червні у річному вираженні виросли на 1,6%) ще раз підтвердили, що ФРС дотримуватиметься грошово-кредитної політики. А отже, найімовірніше, підвищення облікової ставки ФРС у вересні не буде.

Все менше стає віри у те, що команда нового президента Дональда Трампа запустить масштабну податкову реформу, на яку міжнародні аналітики робили ставки під час передвиборчої кампанії. А саме на фоні очікування фіскальних стимулів у попередній місяці долар і ріс.

Так само падають надії у світових аналітиків і по відношенню до інших, анонсованих кардинальних реформ імені Трампа. Наприклад, щодо реформи охорони здоров'я.

Додало хмизу до вогнища й повідомлення про те, що вже 26 липня у Сенаті допитуватимуть сина президента США – Дональда Трампа молодшого – та колишнього голову його виборчого штабу Пола Манафорта через зустріч, яку вони провели під час президентської кампанії у червні 2016 року із російським юристом Наталією Весельницькою.

Нагадаємо, 9 липня газета The New York Times із посиланням на власні джерела написала, що Трамп-молодший зустрічався із Весельницькою, яка начебто обіцяла передати компромат на суперника демократку Гілларі Клінтон.

Аналітики JP Morgan Asset Management очікують відновлення курсу долара у другій половині 2017 року. Але умовою для цього буде саме послаблення основних світових валют. Також вони наполягають, що долар почне рости через потенційне підняття ФРС облікової ставки, а також, як наслідок, переоцінку активів. Експерти JPM вважають, що зміцнення економіки США призведе до зростання інфляції, а отже ФРС піде на підвищення ставки.

Що стосується української національної валюти, то гривня стабільно і планомірно ревальвує. З початку року укріпилася на готівковому ринку на 12% - із курсом 28,9 грн/дол. П'ятничний міжбанківський ринок (21.07.2017) закрився з результатом 25,88 грн/дол. І поки передумов для девальвації аналітики української компанії Dragon Capital не бачать.

Справа у тому, що саме ЄС є основним партнером для України. І якщо долар падає по відношенню до євро – гривня укріплюється.

Водночас, євро показує тенденцію до росту сам по собі. Курс $1,16 - є максимальним із серпня 2015 року. Зміцненню сприяли у т.ч. заяви ЄЦБ про збереження облікової ставки без змін. Регулятор також не виключає посилення монетарної політики вже у вересні поточного року. Зокрема, ЄЦБ може продовжити й надалі програму викупу держоблігацій.

Окрім того, в Україні наразі маємо сезон платежів по ПДВ – підприємства здають долар та купують гривню, яку направляють до бюджету. Як тільки платежі завершаться, можлива певна стабілізація. Проте рух у той чи інший бік все ж таки залежатиме від кон'юнктури на зовнішніх валютних ринках.

Показати ще новини
Радіо НВ
X