Чому блокада Донбасу – це шкідливо

3 березня 2017, 18:26
Блокада окупованих територій має виключно негативний вплив на українську економіку

Більшість товарних потоків, які існують між окупованими і підконтрольними територіями, є частиною технологічних ланцюжків, розірваних цією лінією розмежування по живому. Коли говоримо про металургію та енергетику, ми повинні пам'ятати, що ці ланцюжки сформувалися навіть не в радянський час, а ще раніше.

Відео дня

Металургійний комплекс на Донбасі почав формуватися в кінці XIX століття. Конкурентною перевагою української металургії стало близьке розташування до покладів руди, вугілля, який потрібен для металургійного процесу, і портів, які потрібні для збуту. Розташування ресурсів та інфраструктури робить українську металургію досить конкурентоспроможною на світовому ринку навіть за відсутності інвестицій в модернізацію виробництва.

Коли ми пропонуємо ввозити коксівне вугілля з однієї країни, а руду з іншої, то повинні розуміти, що ці транспортні витрати істотно знизять конкурентоспроможність українських металургійних підприємств і можуть призвести до падіння продажів. Сьогодні всі продажі, які здійснюють на зовнішніх ринках українські металургійні підприємства, йдуть з підконтрольної території, де зареєстровані всі підприємства. Тому валюта надходила на рахунки українських банків та продавалася на українському міжбанківському ринку. Падіння продажів означає зменшення пропозиції валюти і ризики девальвації. Ми вже проходили це в 2014-2015 роках, коли була гостра фаза протистояння і скорочення виробництва та експорту в металургії.

В енергетиці ситуація зрозуміліша. Брак електроенергії може призвести до скорочення виробництва в країні через її відключення найбільшим промисловим споживачам. Віялові відключення будуть мати негативний вплив не тільки на повсякденне життя громадян, але і на всю ділову активність, оскільки результатом буде скорочення виробництва у всіх секторах, де використовується електроенергія.

Досвід інших країн, де були заморожені конфлікти, показує, що насправді економічні зв'язки між цими територіями створюють велику ймовірність того, що вони будуть реінтегровані. Якщо ми зараз підемо по емоційному сценарію, вважаючи, що це наші вороги, які вбивають наших хлопців, і ми повністю припинимо будь-які зв'язки з цими територіями, то в перспективі ми просто втратимо.

Показати ще новини
Радіо NV
X