Чому бізнесу необхідно НАБУ

8 грудня 2017, 09:41
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Сьогодні робота НАБУ змінює ключове правило гри в країні, яке полягає в тому, що якщо ти при владі, для тебе не існує правил взагалі

Якщо говорити стосовно крадіжок з бюджету або загалом державних ресурсів, це означає, що я можу красти що завгодно. Якщо при цьому я роблю це в інтересах перших осіб країни, то мене не можуть покарати.

Відео дня

Якщо ж ми говоримо про бізнес, то тут вже маємо трошки інший відтінок. Наприклад, підприємець може ввозити свій товар по зниженій митній вартості, занижуючи штучно його справжню вартість. Або взагалі в “чорну”. Чим він робить всіх своїх конкурентів неспроможними конкурувати з ним. Тому що його колеги, не маючи доступу до такого ресурсу, змушені платити нормальний митний збір, а часто і максимальний. Причому такий бізнесмен платить мінімальний збір або взагалі не платить. Відповідно, вони не конкурентні між собою в Україні.

А якщо такому бізнесмену зовсім захочеться, то через інструменти влади він може взагалі витіснити своїх конкурентів зі свого сегменту ринку. Або з ринку загалом.

Правило: “чим ближче людина до влади, тим менше для неї правил”, знищує ключову умову нормального розвитку бізнесу - конкуренцію. А там де нема конкуренції – нема розвитку. Який сенс інвестувати в інновації та бізнес, якщо хтось може просто завозити товар без митного збору? Або цей “хтось” може просто прислати прокурорів і сбушників, які знищать компанію. Для того, щоб ця особа могла розширити свою частку на ринку. Це перша проблемна для українського бізнесу.

З точки зору залучення інвестицій є інша проблема. Вона полягає в тому, що часто податкова ставка в реальності для одних одна - справжня, а для інших її немає взагалі. І кінцевий продукт має різну ціну, що також знищує конкуренцію.

Чому немає інвестицій в країну? Не через податки, не через складну економічну ситуацію і навіть не через війну. Через те, що не можна захистити право власності. Немає сенсу інвестувати, якщо ти не можеш гарантувати приналежність чогось собі.

На сьогоднішній день, корумповані суди – це найбільша проблема нашої країни. Бо суд – є ключовим органом, як має гарантувати збереження права власності. Бо навіть якщо навколо корумпована правоохоронна система, але чесний суд, є серйозні шанси зберегти це право власності.

НАБУ ламає ключове правило: якщо людина близько при владі, для неї немає правил. Воно створює прецеденти покарання недоторканих, тих, на кому ця система тримається. Це просто основа основ.

На Насірові трималася система можливостей уникати сплати податків. На прикладі судді Чаус, який був ручним суддею Банкової, було показано всій старій системі: "друзі, не можна йти по беззаконню". Немає недоторканих. Навіть якщо ти суддя, який виконує забаганки президента, і ти порушуєш закон, тебе можуть “взяти”. І це найголовніше.

Тому НАБУ необхідне для бізнесу. Тут немає прямого зв'язку, тому що відомство займається корупційними злочинами. Але НАБУ хитає всю корупційну систему, і вона реально починає сипатися, створюючи рівні умови для всіх.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X