Чого від компаній чекають їх клієнти в 2018 році

9 січня 2018, 17:00

"Скоро боти і штучний інтелект заберуть у всіх роботу" - те, про що ще недавно говорили лише на з'їздах футурологів, вже обговорюють на бізнес-форумах, незалежно від галузі. 

Швидше за все, все так і станеться, але явно не в 2018 році. А ось для того, щоб вижити в конкурентній боротьбі, сервісним компаніям і їх PR-відділам треба ставати для своїх клієнтів ботами вже зараз.

Відео дня

Темп життя прискорюється з року в рік. На усвідомлення проблеми, обмірковування варіантів і прийняття рішення у нас вже йдуть хвилини, а то й секунди. Причому другий етап часто опускається.

І це одночасно і величезна проблема, і прекрасний шанс для тих, хто займається просуванням послуг тієї чи іншої компанії.

У людей немає часу витрачати цей самий час на глибоке вивчення предмета, але вони хочуть все знати і не відставати від інших. Тому ми перегортаємо стрічку новин в соцмережах, або на сайтах новин, перевіряємо свою пошту, затримуючись на кожному з постів або рядку лише на кілька секунд. Затримаєшся на довше - не впізнаєш всіх новин від друзів і прогнозів щодо курсу біткоіну, адже перерва на обід такий коротка / наступна зупинка твоя / на світлофорі загорівся вже жовтий. Але ж треба ще встигати працювати, проводити час з друзями та сім'єю, і самому періодично робити пости, а то про тебе забудуть.

Ось і виходить, що фахівці з просування вже не думають про якийсь сторітеллінг (а багато, якщо чесно, навіть і не починали ніколи про нього думати), а про те, як би затримати увагу потенційного клієнта, хоч би на секунду довше, ніж інші, і він зміг прочитати що ж ми хочемо йому продати і як наша послуга змінить його життя.

І таким же чином скорочується час для прийняття рішення про замовлення послуг компанії - для кращих це шанс швидко отримувати клієнтів. Для інших - друге шансів вже немає, так як на них просто не зупинилася увага.

Люди не хочуть "паритися" - це базове, що треба засвоїти. У них просто немає часу на це, і ресурс їх мозку обмежений, щоб стати експертом у всьому.

Хто зрозуміє це і буде приносити підказки та рішення "як автомат", той і виграє в конкурентній боротьбі. Іншими словами, всі ті функції, які будуть виконувати боти, треба виконувати компаніям, що пропонують послуги, вже сьогодні. Йдеться і про сегмент B2B, і про B2C, і про вітчизняних клієнтів, і іноземних. Особливо іноземних. Адже керуючий, юрисконсульт, менеджер з логістики, маркетолог і т.д. також обмежений в часі ресурсі і хоче швидко отримувати відповіді, корисні новини та рішення.

Точно також як ми очікуємо моментального відповіді на свої питання від голосового помічника, або віконця онлайн-чату.

І поки технології спілкування з ботами ще дуже далекі від ідеалу. Але потреба в них вже існує, і сьогоднішні недоробки і вади незабаром будуть вирішені.

А перед охочими успішно продавати свої послуги стоїть завдання так перебудувати свої внутрішні процеси, так ввести автоматизацію, і впровадити технології у тебе, щоб клієнт вже сьогодні отримав те, що він хоче.

Щось сталося, планується, або є передумови до цього - клієнт повинен дізнаватися про це першим і отримати можливість підготуватися до цього першим.

І ідеально, якщо ці повідомлення ще й будуть потрапляти до тих людей, яким воно може бути корисним.

І через канали комунікації, яким віддають перевагу ці люди.

Тому необхідність в сегментації своєї аудиторії ніхто не відміняв. Як мінімум, просто треба розуміти хто цільова аудиторія компанії.

Виділяйтеся не якимись вигаданими і висмоктаними з пальця особливостями, а відмінним сервісом і корисністю для клієнта навіть коли він нічого не купує у вас, обробляйте зворотний зв'язок від аудиторії і розумійте, чого вона чекає - і боти не заберуть в вас роботу, а просто розчистять ринок від тих, хто не готовий мінятися.

Показати ще новини
Радіо НВ
X