Чого чекати далі від ринків

18 травня 2018, 10:59

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Головними подіями, що вплинули вчора на ринок, безумовно, були Президент США, що висловився з приводу американо-китайських переговорів, прибутковість американських облігацій, зростання цін на нафту, і реакція інвесторів на результати Cisco і Walmart. А тепер, по порядку.

Відео дня

Президент США заявив, що сумнівається в результативності торгових переговорів на тій простій підставі, що "Китай зіпсувався. І ЄС зіпсувався.... зіпсувалися від того, що завжди отримують 100% того, що хочуть". Чудовий фон для важливих переговорів.

Дані з безробіття були найкращими з 1973 року і ще раз підтвердили, що ринок праці на піку. Індекс філадельфійської ФРС продемонстрував, що ділова активність на атлантичному узбережжі США теж зростає, а виробники роздумують над підвищенням цін. Нерухомість продається, як "гарячі пиріжки". Чудова комбінація для того, щоб ФРС задумався про більш агресивне підвищення ставок, з метою боротьби з інфляцією.

Як наслідок, на тлі таких новин прибутковість 10-річних US Treasuries зросла до 3.11%, а 2-річних до 2.56%, демонструючи появу альтернативи ринку акцій.

З 11 секторів S&P 500, 6 закінчили день з втратами. Насамперед, втрачали чутливі до можливого підвищення ставок комунальні підприємства (-0.90%); телекоми (-0.56%) і нерухомість (-0.51%).

Після хороших квартальних результатів, але невеселого прогнозу втрачав у ціні CSCO (-3.76%), потягнувши за собою вниз технологічний сектор (-0.49%). Результати Walmart за квартал були вельми гідними, але рентабельність, що продовжує знижуватися, змусила інвесторів продавати. В результаті акції втратили в ціні (-1.90%).

На виручку прийшла нафта. Ціна на WTI, на рівні $71.71, за барель, допомогла росту енергетичного сектора (+ 1.31%) і, врешті-решт, не дала ринку піти далеко в червону зону: S&P 500 (-0.09%); Dow Jones (-0.22%) і Nasdaq (-0.21%).

Золото торгується на рівні $1,289 за унцію. За останній місяць "жовтий" втратив близько 5%, чому, безумовно, сприяло зміцнення долара і зростанняі ставок прибутковості облігацій. Подальше зростання прибутковості, найімовірніше, штовхне ціни на золото ще більше вниз.

Чого чекати далі

Сезон корпоративної звітності, практично, завершено. Сумніваюся, що результати Deere & Co. ( DE ) і Campbell's Soup ( CPB ) справлять значущий вплив на ринок.

Безумовно, в короткостроковій перспективі вся увага звернена на торгові переговори з Китаєм. Незважаючи на песимізм президента США, його економічний радник Ларрі Кадлоу припустив, що китайці все ж "зроблять якісь конструктивні пропозиції, що дозволить продовжити дискусію".

Головним об'єктом уваги з боку інвесторів і предметом для обговорення в найближчі чотири тижні, до червневого засідання ФРС, найімовірніше, стане ситуація зі ставками. Підвищення на 0.25% очікуване і, схоже, закладене в поточні ціни. Інтрига в тому, чи стане ФРС підвищувати ставку більш агресивно.

Феноменальні квартальні результати і позитивні макроекономічні результати, що свідчать про стійке зростання американської економіки, не змогли спровокувати значимого зростання ринку акцій. З початку року, а це вже майже п'ять місяців, S&P 500 виріс лише на (+ 1.8%). І причиною тому ситуація зі зростанням ставок і очікування зміни тренда. Як не хочеться, а бичачий ринок не може тривати вічно. Питання в тому, що стане каталізатором?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X