Чого можна навчитися у Ізраїлю

3 січня 2017, 08:30
Я думаю, що дуже багато філософів, істориків, суспільствознавців замислювалися про те, чому Ізраїль така особлива країна

На мій погляд, відповідь лежить в ситуації з освітою. Ізраїль – це країна ініціативних людей. Ізраїль – це країна, в якій ініціатива кожної конкретної людини всіляко підтримується, дуже активно розвивається. І держава вкрай зацікавлена в тому, щоб люди творили, шукали, намагалися себе реалізувати самостійно. Якщо говорити науковою мовою, то відсутній пошук патерналізму. Тобто пошуку допомоги від держави. Набагато більше в ізраїльтянах є надії на самого себе.

Відео дня

З України здається, що Ізраїль успішна країна. Насправді, є набагато більш успішні країни, ніж Ізраїль. Але Ізраїль прагне бути успішною країною. І в цьому сенсі ховається його соціальний оптимізм. Ізраїль все робить для того, щоб успішною країною. Інвестиції в ізраїльську інфраструктуру, плани, які Ізраїль будує, вони абсолютно не орієнтуються на те, що Ізраїль перебуває в стані війни, що в Ізраїлі є серйозні соціальні проблеми, є певні кризи між різними групами населення. Це все ігнорується і Ізраїль все одно йде вперед, намагаючись будувати своє майбутнє, знаючи свою мету.

Але, головне Ізраїль чітко розуміє, яким чином він буде виглядати в майбутньому. А Україна, на мій погляд, поки ще не визначилася, якою країною вона хоче бути. І в цьому її головна проблема.

Показати ще новини
Радіо НВ
X