Чим приваблива віддалена робота

26 вересня 2017, 18:14
У всьому світі, та в Україні зокрема, зростає тренд на віддалену роботу

Робота на відстані стає зручною не тільки для співробітників, а й для роботодавців. Зараз вже можна просто замовити сконфігуровану і готову до роботи потужну платформу, яка дозволяє працювати і керувати компанією з будь-якої точки світу.

Відео дня

Всесвітня організація праці підрахувала, що в розвинених країнах частка працівників, які працюють віддалено, досягає 17%, а, наприклад, в Японії і США їхнє число становить майже 40% від загальної кількості працюючого населення.

Не відстає і Європа, де зростання числа фрілансерів з 2000 по 2010 роки збільшилося на 82%. Та й українці розглядають цей вид зайнятості як додатковий заробіток. Згідно з даними міжнародного кадрового порталу HeadHunter, станом на 2017 рік таких в Україні 52%.

Але віддалена робота цікава не тільки співробітникам. Розвиток віртуального робочого столу, або VDI, сьогодні дозволяє компаніям надавати обмежений доступ своїм співробітникам до корпоративних даних – рівно стільки, скільки необхідно для виконання їхньої роботи. Це дозволяє зменшувати ризики витоку конфіденційної інформації через самих співробітників компанії, що особливо важливо для фінансового сектора, IT, а також усіх, хто займається інноваційними розробками або готується до важливих маркетингових рішень.

Безсумнівною перевагою віртуального робочого столу є відсутність будь-якої прив'язки до обладнання або стаціонарного робочого столу. Клієнту такої послуги потрібно всього лише забезпечити себе комп'ютером, смартфоном або планшетом, за допомогою якого він буде підключатися до робочої станції.

Крім цього, віддалений робочий стіл зберігає дані за будь-яких збоїв або відключення від системи, ризики поломки, втрати або вилучення обладнання перестають становити загрозу, адже в даному випадку таким обладнанням є комп'ютер, планшет або смартфон, які всього лише виконують функцію інструменту доступу до інформації, а не її зберігання. Втрачений або вилучений комп'ютер або гаджет можна швидко замінити і продовжити роботу зі своїми даними. Самі дані можна зберігати у власній IT-інфраструктурі або хмарі авторитетного провайдера.

Також це дозволяє компаніям знімати офіс меншої площі, економити на електроенергії і витратах на утримання співробітників в офісі. Віддалена робота дозволяє економити і на самих співробітниках, яких можна наймати з регіонів з меншим рівнем цін і на проектні роботи, як буде потреба.

І якщо ще років 5-6 тому багато інструментів були "сирими", то зараз технології дають безпрецедентний доступ до інформації на відстані, а забезпечення і контроль віддаленої роботи лягають на плечі провайдера. Легкий доступ до інформації з практично нульовими витратами на утримання офісу дозволяє компаніям надавати співробітникам вільний графік роботи з будь-якої точки світу. Та й самим співробітникам тепер можна використовувати напрацювання або макети робіт, які зберігаються на віддаленому сервері, всього лише маючи під рукою планшет.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

До того ж, для роботи з віддаленою хмарою немає якихось обов'язкових критеріїв.

Інтерфейс легко адаптується під будь-яку операційну систему і виглядає так, ніби всі програми знаходяться на пристрої користувача. Потрібно всього лише встановити на своєму пристрої агента (програму віддаленого доступу), захищеного паролем.

Для більш об'ємної роботи часто використовується тонкий клієнт або Thin Client – маленький комп'ютер розміром з книгу, без жорсткого диска, підключений до мережі компанії. Він допомагає завантажити операційну систему і створити безпечне з'єднання вз сервером в дата-центрі.

Такий пристрій підходить і для стаціонарної роботи. Наприклад, якщо замовник дорожить безпекою даних і не хоче купувати потужні комп'ютери, він може просто орендувати віртуальні ПК. В цьому випадку тонкий клієнт і навіть малопотужний комп'ютер стануть ефективним рішенням для віддаленої роботи. А в разі будь-яких загроз втрати даних або переривання роботи, наприклад, через несподіване відключення інтернету, вилучення всього устаткування в офісі, підступи конкурентів у вигляді вірусних і кібер атак, дані залишатьсявбезпеці на віддаленому сервері.

В середньому 2 з 3 клієнтів DEAC вибирають безпечне і шифрування VPN- підключення (Virtual Private Network) до даних і програм, що зберігаються на віддаленому робочому столі. Така мережа надає одне з найбільш надійних і простих мережевих підключень поверх інтернету. Інфраструктурі віртуального робочого столу не загрожують різні перебої, тому що дата-центр, в якому вона знаходиться, оснащений високими стандартами безпеки і має багаторівневу систему дублювання різних каналів. З'єднання залежить тільки від швидкості інтернету в місці, де ви знаходитесь.

Показати ще новини
Радіо NV
X