Чим небезпечне НАБУ

25 серпня 2016, 14:23
Чому небезпечно для чиновників Національне антикорупційне бюро?

Дуже простий приклад. В Укрзалізниці є член правління Сергій Михальчук.

Це людина, до якої неймовірна кількість претензій з боку громадянського суспільства, підрядників Укрзалізниці та її нинішнього керівництва. Я вже розповідав, як знайомий залізничник розповів, що Сергій Михальчук, звернувся до нього з вимогою кожен місяць збирати потрібний обсяг грошей готівкою «для передачі наверх». Мій знайомий відмовився це робити і був звільнений.

Відео дня

І ось в Укрзалізницю прийшов Войцех Бальчун. Була надія, що все це дуже швидко зміниться. Цікаво, що новий глава Укрзалізниці Войцех Бальчун змінив майже всіх заступників голови правління Укрзалізниці за останній час.

Майже всіх, окрім того самого Михальчука. Вже після з'ясувалося, що про звільнення Михальчука керівники компанії просили Кабмін вже п'ять разів. Кожен раз Михальчука відстоював прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Гройсмана сильно просив про це голова комітету з питань транспорту і зв'язку Верховної ради, депутата від Блоку Петра Порошенка Ярослава Дубневича.

З Гройсманом виявилося все ясно. Він просто змушений рахуватися з різними групами впливу в БПП, не маючи власної фракції.

Ще простіше виявилося з Дубневичем.

Виявляється, він і його брат, теж нардеп, Богдан Дубневич активно постачають Укрзалізниці комплектуючими, виграючи один тендер за іншим.

Ну, якщо бути точніше, не вони, а їхні дружини.

Нагадаємо, що Михальчук якраз і займається закупівлі на підприємство.

Так от погана новина для братів Дубневичів. НАБУ отримала через суд доступ до всіх документів, що стосуються цих закупівель

І всерйоз зайнялося їх розслідуванням.

Це перший орган, який хоч трохи переймається тим, що відбувається в держмонополії.

Там, де опинився безсилий Гройсман, за справу взявся Артем Ситник.

Виходить, НАБУ знищує саму систему кругової поруки. Принаймні намагається це зробити.

До чого це призводить?

З поганого. Нещодавно я спілкувався з главою компанії Carlsberg Україна Євгеном Шевченком. Він сказав цікаву фразу: «Зараз чиновники беруть більше, тому що ризики зросли. Є реальна ймовірність сісти. Ось вони і боятися».

А з хорошого власне те, що у корупціонерів дійсно з'явився реальний шанс сісти.

І тут вже не допоможуть ніякі політичні домовленості і протекції. Схоже, ми ще доживемо до того моменту, коли недоторканним буде лише той, хто не краде.

Це дуже важливо, особливо виходячи з коментаря іншого підприємця, з яким я нещодавно спілкувався. А саме глави українського підрозділу найбільшої HR компанії Ward Howell Ігоря Кабузенко.

«За час незалежності в Україні склалося враження, що найбільше заробляє не той, хто більше, краще і добросовісніший працює, постійно зростає професійно, а той хто зміг обманом накрасти побільше», -- сказав він.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У нас ціле покоління людей демотивовані і не хочуть працювати. Запитайте у будь-якого підприємця, чи легко знайти підходящого, працездатного і сумлінного працівника?

І головною причиною цього стала та сама система, яку побудували злодійкуваті чиновники і керівники держмонополій. Коли заробляє не той, хто краще працює, а той, хто вигадливіший, хитріший і підліший.

Яку, власне, зараз і намагається зруйнувати НАБУ.

Показати ще новини
Радіо NV
X