Чи станемо ми технологічною нацією

24 березня 2016, 13:53
Сьогодні в суспільстві часто ставиться питання: яка галузь економіки може якщо не вивести Україну з кризи, то стати її рушійною силою? Я відповідаю - інформаційні технології

Це одна з галузей економіки України, яка не перебуває сьогодні в стагнації. Більш того, IT в Україні розвивається і має великий потенціал. Так чи можемо ми стати технологічною нацією?

Відео дня

У своїй колонці я писав про необхідність прорахованої довгострокової стратегії, заснованої на наших ресурсах, можливостях і враховуючої світові тренди. Сьогодні ж ми робимо перші, але значущі кроки в цьому напрямку.

У березні цього року Фонд BrainBasket запустили всеукраїнську освітню програму Technology Nation. Це безкоштовний курс з основ програмування. Він дозволить всім бажаючим отримати IT-освіту світового рівня і вивчити основи найбільш популярних мов програмування, дасть слухачам хороший базис для подальшого навчання та працевлаштування в IT-сфері.

Ще на стартовому етапі Фонд поставив перед собою амбітну мету - підготувати 100 000 IT-фахівців до 2020 року. Але як цього досягти? Це повинна бути масова програма, суть якої в тому, щоб люди, не заплативши ні копійки, могли доторкнутися до IT - зрозуміти, їх це чи не їх.

Згодом у нас з'явилося розуміння: навчання відбуватиметься через бібліотеки, а вчити будуть ментори. Позитивний момент в тому, що з бажаючими навчатися проблем немає. Тих, хто хоче і може навчати, звичайно менше. Нам потрібно було знайти активістів - ідейних людей, які б повірили у програму і повірили б Фонду.

Дуже багатьох здивувала активність волонтерів за останні роки в Україні. Якщо людина розуміє, навіщо це і яку користь це може принести країні, вона знаходить час і сили брати участь в цьому. Ми знайшли близько 40 таких людей, які стали менторами в програмі Technology Nation. Більшість з них - працюючі програмісти різного рівня. Це означає, що наші ментори не теоретики - у тренера повинен бути технічний навик програмування. Не обов'язково бути педагогом, щоб навчати людей. Головне - не бути соціопатом і мати бажання передавати свої знання іншим.

Анонсувавши старт програми в грудні, вже на початку березня ми запустили його в 24 містах. На перші заняття були запрошені понад 800 осіб (це по 40 в кожному місті), яких вже ознайомили з курсом, форматом навчання, познайомили з ментором і видали домашнє завдання. Процес запущено, процес іде.

Участь в програмі не вимагає попередніх технічних навичок, подати заявку на участь можуть всі бажаючі. Єдиними критеріями відбору є володіння комп'ютером на рівні впевненого користувача і знання англійської мови на рівні Upper Intermediate або вище.

До кінця року ми плануємо відкрити 100 хабів, запускати групи не тільки з програмування, а з англійської та робототехніки. Зараз ми все ще на стадії запуску - продовжуємо збір техніки, обладнання класів. Сьогодні наші зусилля спрямовані на те, що допомагає реалізувати нашу мету, тому що ми віримо в ідею і віримо в Україну.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Який результат дасть ця програма? Перші підсумки можна буде підбивати після закінчення навчання стартових груп, ми зможемо побачити першу статистику. Але запит на IT-фахівців є у всьому світі, і він збільшується з кожним роком. Чи зможе Україна стати помітним гравцем у цій галузі? Чи зможе стати технологічною нацією? Залежить від самої України - від її бажання та її цілеспрямованої праці.

Показати ще новини
Радіо NV
X