Чи дійсно п'ятниця "чорна"

24 листопада 2017, 16:34
Сьогодні в Україні стартує один із найочікуваніших розпродажів року – "Чорна п'ятниця"

Історію походження цього заходу ми з вами мало знаємо, адже не сприймали досі цей день, як день великих розпродажів. Його коріння тягнуться з США, де щороку виробники й торгівля звикли оновлювати свою лінійку. Нерідко товари там не користуються попитом, вироблені в минулому році. Це пов'язано з тим, що, наприклад, коли приходиш в автосалон, то завжди вважається шиком сказати, що ця машина вироблена цього року або навіть наступного, тобто це лінійка наступного року. Тому в Штатах люди звикли купувати виключно тільки найновіше. За це вони готові платити. А є категорія людей, яка не може собі дозволити, і при цьому всьому вона готова витратити свій час для того, щоб купити товар дешевше. Для них було запропоновано такі розпродажі.

Відео дня

У міру того, як розпродажі були позитивно сприйняті жителями США, це поширювалося на все більшу кількість торгових мереж. І ми нерідко бачимо, як люди готові ночами чергувати для того, щоб увірватися і в першу хвилину схопити те, що там перше трапилося під руку, тому що потім у тебе це можуть просто забрати.

Треба розуміти, що в Україні потрібно заходити в магазин акуратно і вибирати дуже обдумано, адже поспіхом ти можеш потрапити на товар, який реально коштує навіть дорожче на такому розпродажі, ніж він продавався до цього.

В першу чергу потрібно почати з того, що ті знижки, які нам сьогодні всюди пропонують: "до 50-70%". При цьому всім зрозуміло, що слово "до" завжди написано дуже дрібно, майже ледь помітно. А насправді знижки до 70% діють на дуже вузький асортимент. Це найчастіше менше 1% з усіх товарів. При цьому в Штатах максимальні знижки призначаються на ширше коло продукції – на десятки найменувань. Європа цю традицію теж перейняла.

Наші знижки сьогодні будуть значно меншими, ніж у розвинених країнах. Якщо там розмір знижки середній 50%, а можна отримати і 70, і 90%, то у нас ця цифра становить в середньому 20-25%.

Цікаво, але аналогічні знижки у нас можна знайти і в кінці сезону, коли торговельна мережа або інтернет-магазин виставляє свої товари на розпродаж, коли залишається останні розміри або колір невдалий, або фасон не пішов. Тому навіть шукаючи в магазинах такі товари в звичайний поза сезоном розпродажів час, ви можете отримати більші знижки, ніж зараз на "Чорну п'ятницю".

Хоча зараз цей ажіотаж захопив абсолютно всіх. І на це є кілька причин. По-перше, у нас зараз дуже маленькі продажі, населення біднішає, навіть незважаючи на начебто деклароване зростання середньої заробітної плати. Але при цьому всьому конкуренція посилюється, не за прибуток, а за своє життя. Тому ті, хто хоче вижити, зараз змушені якимось чином залучати покупців.

Починаючи з січня і до березня, розраховувати на якісь продажі особливо не доводиться. Особливо січень і лютий – це настільки буде мертвий сезон, що ті, у кого немає грошей, можуть задуматися про те, де їм брати гроші. Деякі просто вийдуть з бізнесу.

По-друге, якщо в твоїй сфері вже конкуренти почали давати знижку, відповідно, покупці пішли туди. І ти просто змушений якимось чином відповідати.

Третє, це те, що зараз операторами торгових центрів і взагалі торгової нерухомості нерідко є іноземні компанії. А у них завжди прийнято робити якісь розпродажі для залучення покупців. Відповідно, цей фактор зараз теж грає з кожним роком дедалі більшу роль.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Четвертий фактор, цього року все більше ритейлерів стали переходити не на фіксовану орендну плату, а на відсоток від обороту. Це пов'язано з тим, що вони не можуть спрогнозувати, які у них будуть продажі.

Все це стимулює до того, що наступного року ця тенденція буде тільки збільшуватися, тому що ніхто не знає, наскільки він зараз наторгує, і чи буде це вигідно чи спрацює собі в збиток, але тенденція точно пішла.

Такі заходи для нашої країни безумовно потрібні, тому що це завжди великий поштовх для бізнесу, для великих продажів. Інше питання, чому у нас немає традиції робити великі знижки?

Це можна пояснити тим, що ми завжди розраховуємо не на масових покупців. У розвинених країнах з високим доходом можна дати хорошу знижку. Там розуміють, що людина може просто з рахунку зняти необхідну суму і купити, що їй захотілося. У нас же вибір, на жаль, стоїть між тим, щоб відмовитися від чогось дуже необхідного елементарного і дозволити собі потім два місяці економити чи просто жити своїм нормальним життям.

Тому в Україні подібні розпродажі навіть не дають масового покупця. Виходячи з цього ніхто не робить на них особливого акценту. Крім цього, у бізнесу високі ризики, високі витрати, тому що наш вітчизняний товар не підпадає під подібні розпродажі.

Тому, якщо ви сьогодні, в день "Чорної п'ятниці", підете в магазини по покупки, то перевірте спочатку, реальна знижка чи ні. Порівняйте ціну і після цього приймайте рішення. При цьому всьому не купуйте товар і не оплачуйте його по інтернету, в компаніях, у яких ви не впевнені. Тому що зараз будуть у тому числі і шахрайські схеми, коли тобі запропонують величезну знижку, але при цьому ти можеш просто не отримати своєї продукції або отримати її зовсім не тієї якості, на яку ти розраховуєш. І витрачайте гроші перш за все з розумом.

Показати ще новини
Радіо NV
X