Чи потрібен дрес-код в компанії

22 червня 2018, 09:00

Необхідність наявності дрес-коду в компаніях – досить дискусійне питання.

Є прибічники регламентування зовнішнього вигляду співробітника, для когось це не прийнятно зовсім, а хтось вважає, що все залежить від сфери діяльності компанії і функціональних завдань, які виконує працівник. Ми дізналися, яка у країні ситуація з дрес-кодом у компаніях, і як правила дрес-коду співвідносяться з тим, що співробітники самі вважають за краще носити на роботу.

Відео дня

Так, 57% учасників опитування зауважили, що у них на роботі відсутній дрес-код. Непрописані правила щодо стилю одягу і зовнішнього вигляду співробітників існують у компаніях чверті опитаних. Дрес-код зафіксований у корпоративному кодексі компаній 17% опитаних.

Серед тих, хто працює у компаніях без дрес-коду, 83% хотіли б, аби все так і залишалося. Водночас 16% респондентів відповіли, що хотіли б, аби дрес-код було впроваджено.

При цьому за дотриманням дрес-коду стежать не дуже суворо у 68% компаній, а у 20% — не стежать взагалі. Тільки 12% опитаних заявили, що за недотримання правил щодо зовнішнього вигляду співробітника чекають санкції.

Якщо говорити про санкції, то учасники опитування зазначили наступні:

  • зауваження — 84%;
  • штрафи — 5%;
  • офіційна догана — 2%.

Про можливість звільнення за систематичне порушення правил дрес-коду сказали 2% респондентів.

Якщо говорити про те, що саме регламентується дрес-кодом, то він в основному передбачає:

  • який фасон одягу мають носити співробітники;
  • кольорова гама одягу;
  • допустимий макіяж;
  • кількість аксесуарів;
  • використання парфумів.

А 33% респондентів зазначили, що в їхніх компаніях заборонені татуювання, пірсинг, дреди та інші прояви нестандартної зовнішності.

Варто відзначити, дрес-код далеко не завжди означає, що в офіс доведеться приходити виключно у діловому одязі. Це також може бути casual та smart casual.

Дані опитування показують, що судячи зі співвідношення стилю одягу співробітників, що допускається політикою компанії, і стилю, найкомфортнішого для них, більшість вибирають компанію з тим дрес-кодом, який їм є білтьш комфортним.

У деяких випадках допускається вільний дрес-код. У 38% опитаних вільним від дрес-коду днем є п'ятниця. 32% респондентів говорять, що в їхніх компаніях не дотримуватися дрес-коду дозволено співробітникам, які не взаємодіють з клієнтами і партнерами. У 18% опитаних вільний дрес-код вводиться у літній період, коли на вулиці спекотно.

Таким чином, відсутність дрес-коду — більш поширена ситуація, ніж його наявність у компанії.

Показати ще новини
Радіо NV
X