Чи подорожчає газ для населення

4 жовтня 2018, 14:15

Вартість проданого газу для населення не зміниться до 18 жовтня. Те саме буде з природним газом для теплокомуненерго.

Теплокомуненерго, отримуючи газ за вищою ціною, ніж населення, могли б опинитися в не зовсім привабливому становищі. Тому що продавали б гарячу воду і послуги з опалення за старими тарифами, а купували газ на ринку за вищою ціною. Тобто продавали свої послуги нижче їх собівартості, і в них був би певний розрив. Тому НКРЕ варто було підвищувати ціни на газ одночасно для теплокомуненерго для населення, а також підвищувати тарифи на гарячу воду й опалення.

Відео дня

Безумовно, весь "клубок" проблем напередодні опалювального сезону поставив би в глухий кут як теплокомуненерго, так і населення. Така ситуація загрожувала зривом опалювального сезону. Тепер це питання на деякий період відкладено, а отже, є час підготуватися до підвищення тарифів.

Головна причина того, що відклали підвищення цін на газ, – це відмова МВФ видати кошти відразу. Якби фонд обіцяв гроші і уряд чекав траншу, то НКРЕ підвищила б тарифи на газ. Таке рішення прийняли б, незважаючи на його непопулярність.

Тепер для України виконання зобов'язань перед МВФ під питанням. Верховній Раді насамперед необхідно прийняти бюджет на 2019 рік, де будуть закладені норми щодо зниження витрат, на яких наполягав фонд. Коли це буде зроблено, тоді й з'явиться підстава для зміни ціни на газ. Тоді буде можливість наблизитися до газового ринку.

Україні не вдасться уникнути глобального підвищення цін на газ. Усі мають усвідомити, що рано чи пізно подорожчання станеться. До того ж, якщо наша країна хоче дійти до ринку, то потрібно взагалі забути про невідповідності між реальною ціною газу і тарифами для населення. Уряд мусить припинити керувати газовим ринком в ручному режимі через рішення НКРЕ.

Ціна на газ, як у всіх нормальних країнах, має утворюватися за рахунок біржі і ринку, також за рахунок великої кількості постачальників. А отже, не виникатиме потреби щось коригувати в ручному режимі і підлаштовуватися під МВФ. Ось тоді, нарешті, і запрацює ринок газу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X