Чи можлива в Україні "американська мрія"

25 жовтня 2018, 16:00

Усім відоме поняття "американської мрії". Про неї пишуть Френсіс Скотт Фіцджеральд і Норман Мейлер, розповідаючи про долі людей, які досягли успіху. Про цю мрію знімають кінофільми, які виробляє Голлівуд.

Кожній людині, хоча б раз у житті, хотілося доторкнутися до загадкової і такої жаданої "американської мрію". Але часто люди обманюють самих себе, забуваючи, що "американська мрія" – це не тільки блага і достаток, а й наполеглива, кропітка праця, без якої ніколи, нічого не відбудеться.

Відео дня

"Американська мрія" – це те, чого людина добивається виключно завдяки самій собі. Життя й успіх залежать від працьовитості, цілеспрямованості, творчих здібностей і націленості на процвітання. Людина розуміє, що очікування допомоги з боку веде у глухий кут, у нікуди, коли за очікуванням можна прочекати все своє життя. Кожен повинен відповідати за свої дії і добиватися бажаного завдяки рішучості і роботі.

Для когось це звучить як фантастика, хтось не вірить, що таке можливо в Україні, інші намагаються повірити в "американську мрію", але їхня віра і сподівання розбиваються об цинізм бюрократії і несправедливості наявного в Україні порядку. Зі свого боку, я була і залишаюся прибічником того, що наша країна зможе подолати кризу тільки тоді, коли зникне сила "телефонного права", а принцип меритократії стане на чолі всіх процесів.

Аграрний бізнес у нашій країні демонструє, що "американська мрія" можлива і у нас. За останні роки підприємці зрозуміли важливу річ: потрібно цінувати команду і ростити свою команду. Цей принцип говорить про те, що хто чесно і багато працює, завжди отримує заслужений результат і досягає поставленої мети.

Багаторічний досвід роботи у сфері HR дозволяє стверджувати, що сьогодні бізнес, особливо великий аграрний бізнес, концентрується на тому, щоб зробити своїх співробітників вагомою частиною загального успіху компанії. Реалізація бажань і прагнень окремо взятої людини завжди сприятиме загальному успіху компанії. Люди – головний елемент кожної справи. Саме про це потрібно завжди пам'ятати.

Професійна діяльність у великій аграрній компанії дає мені можливість стверджувати, що сьогодні, коли люди масово виїжджають за кордон, саме вітчизняний бізнес здатний утримати їх у країні. Для реалізації такої мети потрібно весь час наочними прикладами з життя демонструвати реальність "американської мрії" в Україні. З огляду на той фактор, що сьогодні аграрний сектор – це передова сфера української економіки, аграрії можуть допомогти державі вирішити кілька важливих проблем.

Перше таке завдання – утримати людей у провінції і селах. Саме з цією метою наша компанія реалізує проект "Село: кроки до розвитку". Його суть полягає в тому, що в конкретній галузі України проводиться конкурс на кращі бізнес-проекти в середовищі малого бізнесу. Переможці отримують грошовий грант, який стає первинним капіталом, що дає змогу розвивати власну справу. Навіть більше, вони отримують експертні консультації та підтримку для того, щоб їхній бізнес "злетів".

Також важливим напрямом діяльності нашого агрохолдингу є працевлаштування місцевого населення. Людина повинна працювати там, де вона живе. У деяких селах є спеціально організований безкоштовний трансфер, щоб люди не думали про те, як їм добиратися на роботу в сусідню область, де розташоване те чи інше підприємство холдингу. Крім гідної зарплати, потрібно пропонувати ще й соціальний пакет, а також створювати всі умови для того, щоб люди освоїли роботу на високотехнологічному обладнанні. Крім цього, великі компанії просто зобов'язані інвестувати в розвиток інфраструктури територій, на яких вони працюють.

Другим важливим завданням великих аграрних підприємств є забезпечення роботою випускників аграрних і технічних ВНЗ, а також ПТУ. Для того, щоб молодь не виїжджала на сезонні роботи за кордон, необхідно впроваджувати стажування, залучати молодих фахівців цікавими прикладами, кар'єрними перспективами, можливістю самореалізації і досягнення великих успіхів. Разом з Центрами зайнятості наша компанія постійно проводить дні відкритих дверей, що сприяє залученню нових співробітників.

Як наочний приклад реалізації "американської мрії" в Україні можна навести історію мого колеги – Сергія Іванова. Сергій прийшов у нашу компанію в далекому 1998 році на практику помічником менеджера із зовнішньоекономічної діяльності. Сьогодні він обіймає посаду заступника голови правління з питань комерції та маркетингу.

Випадок Іванова – не поодинокий. Спілкуючись з колегами зі світу бізнесу, спостерігаючи ситуацію всередині нашої компанії, я бачу багато яскравих прикладів того, як люди добиваються поставлених цілей виключно завдяки працьовитості, завзятості, бажанню навчатися і змінюватися разом з навколишнім світом.

Сьогодні, коли Україна перебуває у стані затяжної кризи, завданням бізнесу є здатність показувати людям, що успіх можливий і вдома. Для того, щоб досягти висот і задовольнити власні амбіції, не завжди потрібно емігрувати. Необхідно пам'ятати, що постійна робота над собою і відповідальність здатні створювати "американську мрію" і в Україні. Потрібно тільки прагнути до неї і бути чесним із самим собою і тими, хто тебе оточує.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X