Чи ми готові до опалювального сезону

27 вересня 2016, 09:01
Зима в Україну завжди приходить раптово. А до цього опалювального сезону ми готові ще гірше, ніж в минулому році

Якщо тоді нам вдалося накопичити більше газу, а вугілля на складах було на 600 тис. т більше, то в цьому сезоні ситуація не така райдужна.

Це, в першу чергу, пов'язано з перебоями видобутку газового вугілля в травні, а також з проблемами доставки по залізниці в червні. Тобто влітку Україна практично не накопичувала вугілля на складах. До того ж значна кількість атомних блоків було ремонту, що призвело до перевитрати вугілля.

Відео дня

З початку вересня накопичення вугілля становить в середньому 20 тис. т в день. І для того, щоб вийти на рівень 1,8 млн т від поточних 1,2 млн т, Україні потрібно більше місяця накопичувати вугілля в такому режимі. Зараз реалістично накопичити до 2 млн т. У кращі часи обсяги на складах становили близько 3 млн т.

Останні кілька років нам щастило з теплою взимку, коли споживання газу і вугілля було на низькому рівні. Хоча ще два роки тому з-за перебоїв з постачаннями з неконтрольованих територій відбувалися відключення та імпорт електроенергії з Росії. У цьому році уряд намагається вирішити цю проблему частково за рахунок більш інтенсивного накопичення газу в сховищах. Зараз накопичено близько 13,5 млрд кубометрів, що приблизно на 1,5 млрд кубометрів менше, ніж у минулому році. Зараз середньодобова закачування газу в сховища становить близько 60 млн кубометрів. Тобто Україні знову потрібно більше місяця, щоб вийти на торішній рівень. Це без імпорту з Росії. А для того, щоб досягти того рівня, який декларує уряд – 17 млрд кубометрів – без повернення до поставок з РФ не вийде.

І те, чи вистачить нам поточних запасів, буде повністю залежати від погоди. Більшу частину вересня погода була тепла. Зараз поступове погіршення погодних умов призведе до більшого споживання електроенергії. З настанням опалювального сезону зросте споживання газу. Можливо, доведеться займатися економією газу або кілька знизити розрахункові температури в приміщеннях. В гіршому випадку доведеться повернутися до імпорту з Росії.

Показати ще новини
Радіо NV
X