Чи є життя після піратів

23 листопада 2016, 17:03
Після того, як до департаменту кіберполіції Нацполіції України звернулися правовласники-учасники MPAA (Американська асоціація кінокомпаній) і низка українських правовласників щодо порушення авторських прав, Кіберполіція припинила роботу одного з найбільших онлайн-кінотеатрів fs.to

Пізніше, не менш популярний піратський сайт ex.ua заявив про припинення своєї роботи. Мільйони людей, які були користувачами цих піратських ресурсів, зараз налякані, вони не бачать альтернативи. Так кому ж вигідно закриття піратів і хто від цього виграє?

Відео дня

Що всередині ринку?

Робота піратських ресурсів завдає значної шкоди правовласникам і легальним гравцям ринку. Йдеться про кілька мільйонів гривень, адже аудиторія сайтів досягає мільйонів користувачів. Ринок страждає, адже пірати не діляться доходами від реклами з правовласниками, а все забирають собі. Відповідно, у правовласників немає мотивації знімати якісний контент.

З іншого боку перебувають легальні провайдери телебачення, аудиторію в яких забирають піратські сервіси. Закриття нелегальних ресурсів може допомогти формуванню культури споживання легального контенту в Україні, якщо уряд буде послідовним у боротьбі з піратством. Тут не потрібно винаходити велосипед, юридичні і технологічні інструменти давно відпрацьовані в усьому світі.

На ринку настають і інші зміни. Через 45 днів кабельні оператори можуть вимкнути найбільш популярні ТБ канали. Через 225 днів вимкнуть аналогове ефірне телебачення. Через 400 днів будуть закодовані канали на супутнику. Поступово, але правильно, ринок рухається у бік здорової бізнес-моделі, яка дозволить ринку вижити і розвиватися.

Куди бігти користувачам?

Зміни в головах споживачів відбуватимуться поступово. Спершу глядач намагатиметься шукати в Інтернеті інші піратські сайти, налаштовувати торренти тощо. Але поступово, частина глядачів почне запитувати себе: "Навіщо я витрачаю цілий вечір, намагаючись знайти фільм безкоштовно і дивлюся на ноутбуці, коли лише за 29 грн. на місяць я можу абсолютно легально щодня дивитися 100 нових фільмів на великому екрані телевізора?!"

Наприклад в Україні за 39 грн. на місяць глядач отримує можливість перемотувати ТБ рекламу, дивитися передачі в запису протягом 7 днів після виходу в ефір, дивитися улюблені телеканали, передачі і слухати музику на Smart TV, ПК, медіаплеєрі, приставці, планшеті або мобільному одночасно, без оплати трафіку в 3G. Кінотеатр фільмів коштує 29 грн. на місяць без обмеження щодо кількістю фільмів. Щоденно додається в кінотеатр більше 100 нових фільмів, які доступні глядачеві протягом 7 днів.

Але якщо ми говоримо про піратство, то потрібно розуміти ментальність масового українського глядача. 90% ніколи не платитимуть навіть 29 грн., якщо за 1 хвилину це можна отримати безкоштовно в Інтернеті. Якщо уряд буде послідовним у боротьбі і зробить безкоштовну альтернативу незручною, коли пошук і скачування халяви займатиме більше 10 хвилин, то через рік можна очікувати зменшення користувачів нелегального контенту до 70-80%, а через три роки - більше 50%.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Український глядач має усвідомити, що вже існує недорога, зручна і легальна модель перегляду.

Показати ще новини
Радіо NV
X