Чек-лист для пошуку роботи

3 квітня 2017, 11:29
В одному зі своїх недавніх інтерв’ю відомий підприємець Ілон Маск, виконавчий директор Tesla, мільярдер-філантроп, сказав: "Я прийшов до висновку, що головне — це ставити правильні запитання"

Значна частина пошукачів діє з точністю до навпаки: витрачає не більше 2-х хвилин на вивчення вакансії. А проте правильні запитання кандидата до самого себе і до роботодавця можуть забезпечити оптимальний вибір роботи. Експерти Міжнародного кадрового порталу hh.ua визначили 3 дії та 7 запитань, які допоможуть вам оцінити свої потреби — і зробити правильний вибір.

Відео дня

Під час співбесіди роботодавець керується розумінням, чи зможе кандидат виконувати весь необхідний функціонал як потенційний співробітник. Також роботодавець і/або HR-менеджер готовий виділити час, щоб дізнатися все про ваш досвід, навички і знання. Вони хочуть зрозуміти, хто прийшов у компанію, щоб вирішити, чи варто людині пропонувати роботу і чи можна їй делегувати виробничі задачі.

Пошукачу теж слід підготуватися до зустрічі з потенційним роботодавцем, адже пошук роботи — двосторонній процес! Перед тим як іти на співбесіду, щоб отримати від зустрічі максимальну вигоду, скористайтесь таким алгоритмом: виконайте 3 перелічені дії та поставте собі кілька запитань.

Зробити:

  1. Помрійте! Все починається з мрії – задуму, який дає потенціал для досягнення цілей. Робота може бути складником мрії, інструментом для її досягнення або навіть власне мрією.
  2. Проаналізуйте! Детально обміркуйте ту картинку, яка з’явилась у процесі мрій. І визначте, що можна зробити, що слід зробити, а що краще відкласти, — розставте пріоритети для досягнення бажаного результату.
  3. Дійте! Починайте щось робити, адже, як кажуть, враховуються лише дії.

Перед тим як шукати роботу, поставте собі кілька запитань. Це допоможе структурувати думки і бажання й визначитися з пошуками саме того, що потрібно вам.

Отже, запитайте у себе:

1. Що хочеться робити протягом більшої частини часу на роботі?

Хтось любить складні задачі, які вимагають багатовекторних дій та швидких реакцій, а для когось зрозумілими є чіткі чек-листи й конкретні KPI’s. Визначте для себе, що ближче саме вам, і шукайте вакансії, відштовхуючись від цього.

2. Який колектив вам до душі?

Вам комфортно, якщо всі готові допомагати один одному, на всіх спільна кухня й машина для приготування кави? Чи ж ви не готові часто й багато комунікувати з колегами і вам досить знати директора і головного бухгалтера? Вивчаючи вакансії, звертайте увагу на опис організації, яка її розміщує.

3. Який рівень фінансової винагороди влаштує і за який обсяг роботи? Пошук роботи варто почати з певного зарплатного мінімуму. Є нижній поріг грошових надходжень, який дозволить вам нормально почуватися. Саме він буде багато в чому диктувати ваш вибір роботи. Але варто пам’ятати, що є також поняття кар’єрного зростання, фінансових стимулів і т. д.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

4. Що є пріоритетом: графік роботи, зарплата, самореалізація?

Якщо ви неправильно розставили для себе пріоритети, то в процесі роботи це, як правило, виявляється протягом перших трьох-чотирьох місяців. Що для вас важливіше? Складіть список у порядку спадання значимості цих пунктів і шукайте вакансії, які відповідають переліку.

5. Які у вас сильні й слабкі сторони?

Щодо сильних сторін — про них точно будуть запитувати на співбесіді. Про слабкі — вам краще пам’ятати, щоб не потрапити у неприємну ситуацію, коли ви не зможете впоратися із задачею.

6. Що я можу запропонувати роботодавцю, щоб оптимізувати і покращити процес роботи?

Ваші знання, навички й вміння — база вашої експертної думки і можливість запропонувати щось нове, інше, більш оптимальне в організації вашого робочого процесу для роботодавця.

7. Які плани на майбутнє?

Показати ще новини
Радіо НВ
X