Чого чекати інвесторам на цьому тижні

4 березня 2019, 18:07

9 березня виповнюється 10 років найтривалішому в історії людства бичачому ринку

Ура, ювілей! Наступного тижня нас чекає дуже важлива подія - 9 березня виповнюється 10 років найтривалішому в історії людства бичачому ринку. 9 березня 2009 року S&P 500 досяг дна - 676.53. Сьогодні його значення - 2803.69. А це означає, що за десять років інвестори заробили 314%, або, в середньому, 15.3% за рік. Видатний результат. Навіть на ОВДП і київських новобудовах за 10 років стільки не заробиш. Спасибі тобі, ринок акцій.

Відео дня

З макроекономічних новин тижня, звичайно ж, найголовніша - це звіт про ринок праці. Його ми побачимо в п'ятницю, 8 березня. Очікується, що рівень безробіття знизиться з 4.0% до 3.9%, що означає, фактично, повну зайнятість населення. Але, що найважливіше - це величина погодинна оплати праці, яка, як очікується, виросте на 3.3%, в порівнянні з 3.2% в січні. Зростаюча зарплатня є передвісником можливої інфляції, а, отже, буде врахована ФРС при прийнятті рішення про підвищення ставки.

Також, серед важливих даних, що свідчать про стан і перспективи розвитку економіки - звіт про продажі нових будинків і отримані дозволи на будівництво.

Поки макроекономічні дані, включаючи рівень роздрібних продажів і активність у виробничому секторі, оприлюднені з початку року, не додають особливого оптимізму щодо перспектив зростання економіки. За оцінкою ФРС Атланти, за перші три місяці 2019 року, ВВП зросте лише на 0.3%.

У четвер чергове засідання проведе Європейський центральний банк (ЄЦБ). З огляду на відсутність економічного зростання в Єврозоні, найімовірніше, ставки залишаться на їхніх нинішніх, рекордно низьких рівнях. По закінченню засідання Маріо Драгі, голова ЄЦБ, проведе прес-конференцію, де розповість про перспективи європейської економіки і про те, коли ЄЦБ, все ж, збирається почати підвищення ставок. Інвестори очікують, що після завершення програми викупу облігацій, у грудні минулого року, в 2019 році в Європі має відбутися хоча б одне підвищення. З іншого боку, не дуже втішні дані з економічних фронтів дозволяють в цьому засумніватися. Навіть, якщо ставку і підвищать, то, найімовірніше, ближче до кінця року.

У п'ятницю Китай планує оприлюднити дані про стан торговельного балансу. Згідно з прогнозами, він повинен скоротитися c $ 39.2 до $ 25.5 млрд. Очікується, що обсяги експорту знизяться на 4.5%, а імпорту на 1.4%. Поки дані свідчать про те, що китайська економіка втрачає темп. Минулого року зростання виявився найменшим за останні 30 років, і наявний торговий конфлікт з США вочевидь чинить на економіку Піднебесної негативний вплив.

Сезон корпоративних результатів практично завершено, хоча цього тижня і очікується кілька значущих звітів. В першу чергу, від роздрібних компаній. У вівторок вранці рапортує Target. Крім нього, у списку: Kohl's, Urban Outfitters, Ross Stores, Abercrombie & Fitch, American Eagle Outfitters, Costco, Kroger і Salesforce.

Хорошого всім тижня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X