Безвіз для економіки

14 червня 2017, 20:03
11 червня 2017 року відбулася справді епохальна подія – громадяни України нарешті отримали право подорожувати до Європи без віз

Звичайно, можна довго сперечатися про те, що безвізовий режим не означає повне скасування віз і не так багато українців зможуть ним скористатися. Але головне досягнення безвізу – це фактичне визнання України цивілізованою, європейською державою, громадяни якої мають право користуватися перевагами об'єднаної Європи.

Відео дня

Але сучасна Європа – це не тільки союз 28-ми країн з відкритими кордонами. Якщо повернутися до історії створення цього союзу, то ми побачимо, що ідея об'єднаної Європи почалася з економічних питань. Після Другої світової війни країни Західної Європи прагнули того, щоб об'єднати свої зусилля з відродження своїх країн і стимулювати зростання економік будь-якими засобами. Створення Європейського економічного співтовариства стало відправною точкою для об'єднання Євросоюзу в тому вигляді, в якому ми знаємо його сьогодні – з єдиним ринком і відкритими кордонами.

І хоча останнім часом в різних країнах євроскептицизм набирає обертів, зокрема через економічні міркування і прагнення громадян до протекціоністської економіки, перемоги єврооптимістів у Нідерландах і Франції говорять нам про те, що переважна більшість європейців дійсно вважають Європейський Союз і єдиний ринок зокрема, благом для своїх країн.

Благом стане інтеграція в європейську економіку і для України. По-перше, це підстьобне вітчизняного виробника до інновації та модернізації своїх підприємств для успішної конкуренції з європейськими товарами. По-друге, наші товари зможуть безперешкодно потрапляти до Європи і багато вітчизняних виробників зможуть знайти для своїх товарів нові ринки збуту. Це має величезне значення в контексті агресії з боку РФ і зниженні рівня торгівлі з Росією. Якщо в 2014 році експорт до РФ становив 5,3 мільярда доларів, то в 2016 році – всього 1,3 мільярда. Вільний вихід на нові ринки країн Євросоюзу зможе в повній мірі компенсувати збитки від втрати ринку Росії і дати новий поштовх національній економіці.

Тому наступним кроком після отримання безвізового режиму для громадян України має стати "безвізовий режим" для української економіки, який дозволить нам стати ще ближче на крок до спільного європейського ринку товарів і послуг. Процес ратифікації угоди про Асоціацію з ЄС може зайняти певний час, але це не означає що український бізнес нічого не може зробити для поліпшення свого становища вже зараз. Наше завдання – зробити наш внутрішній ринок якомога відкритішим і прозорішим, прибрати зайву регуляцію і відкритися для інвестицій. І ці процеси відбуваються вже зараз – навіть всім відома система державних публічних закупівель ProZorro вже відкрита для іноземних постачальників, які нерідко беруть участь в тендерних процедурах і виходять на ринок України. Зі свого боку, українські IT-рішення, які лягли в основу ProZorro, також розширюють свою географію і експортуються в Молдову. Наш торговельний майданчик, зі свого боку, теж не відстає – наше рішення було встановлене для одного з найбільших мобільних операторів Білорусі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Як бачимо, українські громадяни вже отримали безвіз, українські тендери – рухаються до цієї мети семимильними кроками. Залишилося ні багато ні мало – забезпечити "безвіз" для української економіки, що дозволить нашій країні отримати величезний ряд переваг і зробити вирішальний крок до об'єднання з вільною і відкритою Європою.


Показати ще новини
Радіо NV
X