Банкам не потрібні долари

20 квітня 2017, 08:30
Свіжа статистика показує, що на банківському ринку з депозитами склалась цікава ситуація

Українці не так охоче вкладали в доларові депозити.

Я не думаю, що це якась особлива ситуація. Ставки у доларах зараз дуже низькі. Банкам насправді не потрібні долари. Адже якщо вони їх будуть брати, то треба буде кудись дівати ці ресурси. Тому банки максимально знижують ставки за доларовими депозитами, а на гривню – залишають високими. В результаті люди більше вкладають в гривні, ніж в доларах.

Відео дня

Щоби мотивувати клієнтів нести у банки гривні на депозит, банкіри використовують жадібність. Вам встановлюють таку ставку, яка "перебиває" потенційну девальвацію, очікувану Національним банком чи аналітиками банків. І ви як людина раціональна, як людина жадібна будете вкладати у гривні.

Дуже важливим у взаємодії з банками є здатність чекати. Той, хто в 2009 році поклав свої кошти на гривневий депозит і з 2009-го по 2014-го протримав їх на ставці 20-25%, які були тоді на ринку, то тоді би він більш ніж удвічі збільшив свої кошти. І це при тому, що гривня залишалась стабільною. Якщо дивитися на довгострокові перспективи, то можна переконатися, що гривневі депозити нівелюють ризик девальвації.

І це не останній шанс заробити. Якщо би хтось рік тому вклав під 20% і більше, він би зараз заробив. Якщо би встиг принести у ПриватБанк, коли там було 10% у доларах – у грудні після націоналізації, він би заробив.

За півроку ми втратили менше гривні на курсі. Водночас навіть якщо подивимось на наш прогноз на кінець цього року – 29 грн/$ – це втрата менше, ніж 10%. Так що гривня при ставці 15% "перебиває" будь-які прогнози.

Якщо людина не вірить, то аргументи не будуть мати ніякого значення. Тому що віра – це поняття ірраціональне. Тож люди мають просто переконатись протягом деякого часу, що банківська система вже надійна, адже банки – працюють. Люди просто мають дивитись на ставки.

Якщо вони бачать банк, ставки у якого набагато більші, ніж в середньому по ринку, то це – ненадійний банк. Бо йому дуже сильно потрібні кошти.

Коли ми дивились на надійність банків три роки тому, то бачили дуже багато таких банків, які виділялись із загальної статистики. Якщо ж подивитись зараз, то таких банків уже нема.

Отже, віра чи невіра – це просто питання часу. Люди самі переконаються, що банки починають працювати та кредитувати. Тоді довіра до цих фінустанов відновиться.

Можна навести ще один раціональний аргумент – банківська система була очищена. Всі банки, які треба було вивести з ринку, були з ринку виведені.

Показати ще новини
Радіо НВ
X