Атмосфера у робочому колективі

22 листопада 2017, 09:00
Щоб із задоволенням ходити на роботу, важливо, щоб атмосфера у колективі була сприятливою

Звичайно, вимоги до неї можуть бути різними. Комусь комфортніше тримати дистанцію у спілкуванні із колегами та підтримувати виключно ділові стосунки. Для когось важливо бути друзями зі співробітниками, спілкуватися не тільки у межах робочих процесів, а й проводити разом вільний час. Окрім того, атмосфера у колективі – поняття багатоаспектне. Коливань у загальному робочому настрої не уникнути, однак кожен може дати оцінку обстановці, що існує на робочому місці. Ми поцікавилися як оцінюють атмосферу у своєму колективі співробітники.

Відео дня

54% респондентів вважають атмосферу у своєму колективі дружньою. Чверть учасників опитування зазначили, що вона напружена. 12% схиляються до того, що у їхній компанії панує офіційна обстановка. Про ворожість у колективі сказали лише 3% опитаних.

Крім того, на думку частини респондентів, атмосфера для різних людей може бути різною: до когось ставляться нейтрально чи дружньо, а до когось – ворожо. Дехто зазначав, що стосунки у колективі занадто довірливі, а хтось характеризував обстановку як неофіційну, але водночас напружену, в тому числі через наявність пліток.

Паралельно із загальною атмосферою у колективі респонденти також оцінили рівень конкуренції. У половині компаній, де працюють опитані, доволі низька конкуренція. Про помірний рівень конкуренції повідомили 35% респондентів. Причому про нижчу конкуренцію заявляють респонденти, які працюють, за власним визначенням, у дружніх колективах. А у колективах з ворожою атмосферою учасники опитування частіше повідомляли про високий рівень конкуренції.

Якщо ж говорити про чинники, що впливають на формування дружньої атмосфери у колективі, то, за словами респондентів, у ТОП-З входять: взаємодопомога, добре налагоджена комунікація, робота в команді. Менш поширеними варіантами відповідей були: терпимість до недоліків колег (35%), спільні інтереси співробітників (31%) та спільний відпочинок (14%). Також серед інших варіантів респонденти зазначали важливість чітко прописаних обов’язків та справедливе професійне управління.

Атмосфера у колективі – явище доволі мінливе. У важкий для людини день вона може бути напруженою. Буває й так, що з’являються конфлікти, і на деякий період обстановка стає навіть ворожою. До того ж кожен оцінює ставлення до себе, тому ситуація у одній і тій самій компанії може бути розцінена залежно від ситуації: і як дружня, і як антагоністична. Взагалі, коливань у атмосфері робочого колективу не уникнути, але всі прагнуть того, щоб вона все ж таки була сприятливою і хотілося йти на роботу.

До речі, як показують попередні дослідження , для переважної більшості людей не лише улюблені речі створюють сприятливу атмосферу на роботі. Велике значення мають теплі стосунки у колективі. Лише для 10% атмосфера в компанії та особливості взаємодії її співробітників не мають особливого значення.

Показати ще новини
Радіо NV
X