Астанавітєсь, mr. Trump

25 червня 2018, 12:06

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Як і очікувалося, п'ятничні торги закінчилися без особливих потрясінь, і навіть невеликим зростанням, всіх, крім Nasdaq. Хоча, в цілому, тиждень був не найкращим для американського ринку, змусивши всі основні індекси переміститися в червону зону: S&P 500 (-0.9%, за тиждень); Dow Jones (-2.0%) і Nasdaq (-0.7%). Не дивно, що більше за інших постраждав DJIA, потужного удару якому завдали Boeing (-5.3%, за тиждень) і Сaterpillar (-6.7%). Водночас Russell 2000, що відображає динаміку компаній з маленькою капіталізацією, хоч і трохи, але додав (+0.1%). До речі, з огляду нате, що більшість маленьких компаній набагато менше залучені в зовнішню торгівлю, інвестиція в Russell 2000 може стати непоганим захистом від зовнішньоторговельних битв/переговорів президента Трампа.

Відео дня

Із 11 секторів S&P 500 лише три закінчили день зниженням. Хоча, заради справедливості потрібно додати, що ці три складають майже половину капіталізації американського ринку: фінанси (-0.53%), технології (-0.38%) і споживчі товари не першої необхідності (-0.14%). Абсолютним чемпіоном зростання стала енергетика (+2.20%), якій допомогли результати саміту OPEC у Відні.

Саміт ОPEC, що закінчився в п'ятницю, був найбільш значущою подією кінця минулого тижня. Рішення про підвищення виробництва нафти на 600 тис. барелів на день було набагато нижчим за прогнози і очікування, на рівні 1.5 млн барелів. Як наслідок, липневі ф'ючерси на WTI зросли на (4.6%), до $68.58 за барель.

Прибутковість US Treasuries залишилася на колишніх рівнях: десятирічні - 2.90%, дворічні - 2.55%.

US dollar index, що відображає вартість долара відносно шести головних світових валют, знизився на (-0.4%). Курс EUR до USD залишився незмінним: 1.164.

Ціна на золото трохи впала, до $1,271.5 за унцію.

Чого чекати цього тижня

Найімовірніше, в центрі уваги залишаться питання зовнішньої торгівлі. Після п'ятничних заяв про намір ввести нові тарифи на імпорт автомобілів, Трамп "додав жару" в неділю, розмістивши у Твіттері традиційну страшилку, де настійно рекомендує всім країнам ліквідувати штучні торгові бар'єри для американських товарів, а не те...

До того ж, The Wall Street Journal повідомив, що адміністрація Трампа готує дві нові ініціативи, які будуть оприлюднені на цьому тижні. По-перше, компаніям, у яких 25% акціонерного капіталу належить китайцям, буде заборонено купувати американські компанії, зайняті в "технологічно важливих сферах". По-друге, посилений експортний контроль повинен перешкодити прагненням Китаю стати глобальним лідером в технологіях, в рамках ініціативи Made in China 2025.

Коротше кажучи, поки що сценарій не міняється: президент США погрожує – китайці та європейці відповідають, намагаючись не залишатися в боргу – ринки страждають. Трамп пояснює свої дії порятунком Америки – Китай і ЄС попереджають, що протекціонізм і створення нових бар'єрів у зовнішній торгівлі може призвести до глобальної економічної рецесії – інвестори зазнають втрат. C початку року, незважаючи на відмінні макроекономічні результати в США і фантастичні досягнення на корпоративному рівні, продемонстровані в першому кварталі, Dow Jones втратив (-1.0%). Ринки, що розвиваються страждають ще більше. А шанхайський SSE Composite Index (-13.5%) і зовсім прагне до переходу в фазу ведмежого ринку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Ще трохи рішучих дій президента США і світова економіка, дійсно, може поїхати "з гірки".

Природно, ринки капіталу не залишилися байдужими до зовнішньоторговельної політики США і "мудрих" дій президента США і відреагували падінням. У понеділок, всі азіатські індекси опинилися в червоній зоні: Hong Kong (-1.29%); Shanghai (-1.05%); Nikkei 225 (-0.79%).

Точно так само відкрилася і Європа: FTSE 100 (-0.84%); Dax 30 (-0.62%); CAC 40 (-0.54%).

Ф'ючерси на основні американські індекси теж рухаються на південь: S&P 500 (-0.49%); Dow Jones (-0.59%) і Nasdaq (-0.59%).

Ось тут на думку й спадають слова незабутнього Віктора Федоровича, які запросто можна було б адресувати Трампу: "Астанавітєсь!"

Гарного всім тижня і не втрачаємо надію, що ситуація вирівняється!

Показати ще новини
Радіо NV
X