Ринки можуть залишатися ірраціональними набагато довше, ніж ви — платоспроможними

5 вересня 2020, 14:30
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Якщо описати те, що відбувалося на американському ринку акцій на початку тижня, то на думку спадає лише одне слово «ірраціональність», ключова асоціація другої половини тижня — «розплата».

Саме з ірраціонального почався понеділок, коли спліт акцій Tesla і Apple викликав бурю захоплення у інвесторів, передусім, роздрібних. Що таке спліт акцій? Формальний поділ одного цінного паперу на кілька. Якщо спліт, наприклад 1 до 5, то замість однієї акції вартістю $1 тис. ми отримуємо п'ять, кожна вартістю $200.

Відео дня

У випадку Tesla і Apple акції були розділені у співвідношенні 1 до 5 і 1 до 4, відповідно. Абсолютно нормальна практика, головна і єдина користь якої полягає в тому, що більша кількість інвесторів можуть дозволити собі купити дешевші акції. З погляду фундаментальних показників діяльності компанії абсолютно нічого не змінюється, той самий грошовий потік, виторг і прибуток, та сама кількість проданих автомобілів і телефонів.

Але в епоху ірраціональності все відбувається по-іншому. Спліт Tesla і Apple, сам по собі, без жодних інших позитивних новин, викликав небувалий ажіотаж, і їхні акції виросли, відповідно, на 13% і 4%, а це близько $50 і $80 мільярдів за один день. Ось вам і приклад того, як створюється вартість в епоху ірраціональності.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X