Штрафи на дорогах повинні зрости

27 липня 2017, 14:52
Ми живемо у часи змін, коли вся країна активно розбудовує фундамент для цивілізованого європейського майбутнього

І ці процеси відбуваються у всіх сферах – від подолання корупції до інтеграції українських державних інституцій у загальноєвропейську систему прийняття та виконання рішень. Стосується це і питань міської безпеки, в тому числі й на автомобільних шляхах.

Відео дня

Без сумніву, безпечне місто – це те, яке комплексно слідкує за ситуацією в своїх межах, прораховує можливі сценарії та бореться з крадіжками, хуліганізмом і вандалізмом. Однак ми переконані, що європейський досвід в першу чергу слід впроваджувати задля підвищення рівня безпеки на дорогах. Адже, на жаль, Україна в цьому плані демонструє дійсно неприємну статистику.

Ми зараз перебуваємо на початку шляху, який вже пройшли розвинуті міста Європи та світу. Для прикладу, в Нью-Йорку програму зниження рівня смертності внаслідок ДТП почали реалізовувати ще в 2008 році. А до 2030 року кількість смертей, за планами міського Департаменту транспорту, має знизитись вдвічі.

На превеликий жаль, Україна зараз посідає перше місце у Європі за сумним показником – рівнем смертності та травмувань внаслідок ДТП. За офіційною статистикою Нацполіції, у 2016 році тільки на автошляхах Києва у аваріях загинуло більше 110 людей. А по Україні ця цифра сягає 3187 осіб.

І цей "тренд" однозначно потрібно змінювати спільними зусиллями. Впроваджуючи відповідні технологічні рішення, які допоможуть контролювати ситуацію на автошляхах. А також проводячи інформаційно-освітні кампанії.

Основні причини цієї ситуації традиційні – відсутність культури поводження на дорозі водіїв та пішоходів, а також перевищення швидкісного режиму. Зрештою, це те, з чим стикаються експерти по всьому світу. І що ефективно вирішують.

Вже зараз у рамках міської програми Безпечне місто в Києві реалізовано пілотний проект із встановлення систем відеофіксації порушень ПДР. Результат – за місяць роботи два комплекси зафіксували 73 426 порушень. А після затвердження відповідного законодавства кожне з них може потенційно перетворитись в штраф. Який не тільки наповнить міський бюджет, а й стане вагомим попередженням для водіїв.

Ми переконані, що якщо на законодавчому рівні буде введено європейський стандарт швидкості у 50 км/год та підвищено покарання до 1,5 тис. грн, це стане надважливим кроком до реальних змін та зменшення рівня смертності на дорозі.

Слід розуміти, що це кропітка й довгострокова праця, яка передбачає тісну роботу з муніципальною владою, громадськими організаціями та винесення важливих питань на загальнодержавний рівень. Однак результат вартує того. Адже тим самим ми збережемо десятки і сотні людських життів у масштабах міста.

Крім того, допоможемо йому розвиватись, даючи можливість щорічно поповнювати міські бюджети орієнтовно на 285 млн грн тільки за рахунок підвищення штрафів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X