5 тенденцій Mobile World congress

3 березня 2017, 12:26
11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В цьому році на Всесвітньому мобільному конгресі в Барселоні шукають Next Element. Таке гасло дали в 2017 організатори

Очевидно, наступним елементом" стане 5G, глобальний інтернет або хмари, в безкрайніх сховищах яких будуть зберігатися всі ті терабайт інформації, яку продукує людство.

5G: вже реальність

Масове впровадження зв'язку 5G обіцяють вже до зимової Олімпіади в Південній Кореї в 2018. Технології 5G в цьому році демонструють практично всі виробники і показують не просто прототипи, а реальне обладнання, яке вже зараз обкатується на пілотних проектах, а в наступному році надійде в масове виробництво.

Базова станція 5G стала дуже компактною, буквально розміром з вогнегасник. На прийом до неї може входити 10 Гбіт/з даних, на виході вона може роздавати в будь-яких напрямках до 1 км інформацію на швидкості 1 Гбіт/с кінцевому користувачеві.

І, як не дивно, 5G стане найбільшою інновацією в області фіксованого зв'язку та зближення її з мобільного. У всьому світі стає все складніше будувати останні 100-500 метрів до клієнта або прокладати всередині будівлі кабель, нічого не руйнуючи. У найближчому майбутньому фіксований зв'язок клієнту в квартиру буде заходити "по повітрю".

4G: наздогнали до 1гбіт/с

Стандарт LTE теж не стоїть на місці. З 4G в цьому році примудрилися "витягнути" швидкість 1 Гбит/с за допомогою мультиплексування на різних несучих частотах. Однак така швидкість теоретично можлива лише в порожній мережі, коли весь ресурс відданий на відкуп одному абоненту. Але в реальності сотні Мбіт/с вже реально доступні при існуючих LTE-технології. В області 4G вже сформировалася не просто ринок, а глобальна екосистема з тисяч компаній, що виробляють від базових станцій і антен до спеціальних процесорів і мобільних телефонів.

Хмари: повсякденний інструмент

Хмарні технології для зберігання даних не нова технологія. Але саме в цьому році намітилася тенденція активного зростання цього сегмента. У 2017 свої рішення для хмар вже демонстрували не тільки глобальні гравці типу Hewlett-Packard, але і зовсім крихітні компанії майже з усіх країн світу: від Іспанії до Вірменії.

Величезна кількість розробників пропонують різні вузькоспеціалізовані програми, наприклад: месенджери, мережеві диски для зберігання клієнтської інформації, комплексні бізнесові сервіси. Наприклад, можна купити послугу повноцінного Call-центру, який повністю знаходиться в хмарі. І навіть всю інфраструктуру для запуску власного віртуального оператора мобільного зв'язку.

Хмарні технології-це реально вже величезна індустрія, в якій не кілька великих гравців, а безліч маленьких. Подібних компаній у глобальному масштабі вже з'явилися якщо не мільйони, то точно тисячі. Це чітко видно вже зараз на стендах Барселони. Хмари вже ніхто не сприймає як мега-інновацію. На даний момент це надійний повсякденний інструмент для компанії будь-якого масштабу.

Віртуальна реальність: від смішний технології до бізнес-кейсами

Якщо в минулому році технології, пов'язані з віртуальною реальністю, були представлені на MWC буквально на кількох стендах, в основному, як прототипи і розвага для ентузіастів нових технологій, то в цьому році, вони стали вже реальним товаром. Пропонується величезна кількість цілком зрілих бізнес-сервісів. Наприклад, Peugeot почала використовувати цю технологію для віртуальних тест-драйвів, при продажах.

З'явилися масово комп'ютерні ігри, де з допомогою окулярів віртуальної реальності, можна досить активно взаємодіяти з світом, в який ти потрапляєш.

Стали з'являтися програми для віртуальної і доповненої реальності, які дозволяють компаніям більш ефективно автоматизувати внутрішні процеси. Наприклад, інженери починають активно використовувати у своїй роботі окуляри доповненої реальності. Візьмемо, приміром, такий складний механізм, як літак, напханий масою схем пов'язаних з електрикою або гідравлікою. Технології доповненої реальності дозволяють виводити фрагменти схем на окуляри інженера або техніка, щоб полегшити йому ремонт.

IPTV: розворот на 360°

У сфері інтерактивного телебачення в цьому році також демонструють величезну кількість нових рішень. Безумовною новинкою став відео-контент, записаний у форматі 360°. Це, коли ти дивишся концерт RHCP не в обраному ракурсі професійним оператором, а можеш розглядати басиста або що відбувається за сценою під час виступу, вибираючи ракурс пультом від телевізора.

Крім цього, IPTV семимильними кроками в бік 4К-контенту. Це дозвіл, який в 4 рази перевершує Full HD. Завдяки цьому, картинка стає настільки чіткою, що можна здалеку побачити крапельки поту на скронях голкіпера перед пенальті. Для цього, правда, потрібні спеціальні телевізори. Вони, до речі, вже продаються в Україні, на відміну від 4К-відео. На жаль, у нас і контенту в Full HD поки мало. Але у світі, відео 4К вже стало реальністю. Той же Deutsche Telekom або KT Corporation (Південна Корея) вже пропонують послуги з демонстрації цього контенту своїм клієнтам. До речі, наш інтернет за VDSL без проблем передає 4K-відео.
***
Традиційно на конгресі було анонсовано велика кількість телефонів. З HD-звуком, як у Sony, коли ти одягаєш навушники і розчиняєшся в музиці. Телефони з сучасною оптикою, представленої у Samsung і OPPO. З'явилася маса смартфонів в ціновому діапазоні 50-100 доларів, які ще торік були швидше винятком. Глобального прориву в цьому напрямі вже немає. Тенденція така, що сам мобільний телефон переходить в категорію "щось вже саме собою".

Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися