Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

4G в Україні: майже перемогли

7 липня 2017, 16:16
2916
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Днями Кабінет міністрів погодив умови запровадження 4G в Україні. Це хороша новина

Запуск нових технологій дає можливість "цифрового прориву" України. Але все не так просто - в цій переможній новини є кілька моментів, які сильно применшують її значимість.

Почнемо з того, що днями стало відомо, що Міністерство юстиції не зареєструвало порядок проведення конкурсу на 4G. Це означає, що Національна комісія регулювання зв'язку та інформатизації не може опублікувати умови тендеру та провести його, оскільки немає документа, який регулює ці питання. Сподіваюся, що це проста формальність.

В країні повинен бути 4G! Це не питання економіки - в 2018 році це просто імідж!

Зараз держава пропонує телеком-операторам України два шляхи впровадження технології 4G. Можна запускати однаковий мобільний інтернет нового покоління в частотах 2600 МГц і 1800 МГц. У чому різниця? У базової станції 2600-го діапазону радіус дії в два-три рази менший, ніж у 1800-го. Щоби забезпечити якісний зв'язок навіть у столиці, потрібно буде побудувати кілька тисяч базових станцій. А це мільярди гривень інвестицій, не кажучи вже про те, що будівництво мереж затягнеться - потрібно отримувати дозволи на встановлення обладнання, залучати додаткових спеціалістів. При тому, що в Україні вже є спеціальні рішення, які дозволяють розвивати технології четвертого покоління зв'язку на частоті 1800 МГц. Вже 92% мережі Київстар готове до роботи в стандарті 4G. Якщо розвивати нову технологію на частотах діапазону 1800 МГц, низка міст України можуть отримати послуги 4G зв'язку на початку 2018 року.

До речі, діапазон 1800 МГц - найбільш поширений і ефективний для розвитку технології 4G/LTE. У світі вже понад 580 мереж 4G-зв'язку, з них не менше 272 використовують вищезгадані частоти. Так навіщо мучити себе та інших? Україні необхідно подолати цифровий розрив з іншими країнами, щоб отримати не тільки більше доходів від продажу ліцензій і відрахувань у вигляді податків з нових послуг, а й можливість розвивати хмарні технології, інтернет речей (IoT) та інші сервіси.

Ми готові придбати право на використання частот обох діапазонів. Оцінюємо, що аукціони на 2600 МГц і 1800 МГц коштуватимуть нам приблизно 2-2,5 млрд грн. І у нас ці гроші зароблені та відкладені. Ми вже завтра готові прийти на аукціон і віддати їх державі.

Головне, щоб у Київстар була можливість забезпечити кожного українця доступом до нових технологій. Для цього потрібно запровадити технологічну нейтральність - право запускати будь-які 2/3/4/5G на всіх наявних частотах. Це поширена практика в світі, але, на жаль, не в Україні. Однак я дуже сподіваюся, що наші законодавці таки знайдуть можливість забезпечити операторів технейтральністью. Тим більше, що це нічого не буде коштувати державі. Ми ж зі свого боку готові запустити 4G у великих містах, але для покриття всієї країни потрібен діапазон 1800 і технологічна нейтральність.