4G і політична воля

29 липня 2016, 16:28
Бездротовий оператор-аутсайдер Giraffe знайшов у законодавстві підстави для отримання ліцензії на четверте покоління

ТОВ Інтелектуальні комунікації (Intellecom, бренд Giraffe), яке належить колишньому президенту Київстару Ігореві Литовченку, звернулося до телеком-регулятора з проханням переоформити йому ліцензію.

Відео дня

Замість застарілого стандарту WiMAX дозволити в діапазоні 2,3 ГГц розвивати 4G/LTE. Відповідний лист підприємство направило в Національну комісію регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) три тижні тому, 8 липня.

Про це сьогодні повідомив виконавчий директор Intellecom Олександр Дорофій під час презентації 4G-стандарту (LTE TDD у діапазоні 2,3 ГГц). Компанія послалася на статтю 40 закону про радіочастотний ресурс (РЧР) про дострокове запровадження радіотехнологій з ініціативи ліцензіата.

Річ у тім, що Intellecom працює у форматі, обладнання для якого вже не випускається – WiMAX не виправдав сподівань виробників як перспективного 4G-стандарту. У компанії лише 8 тис. користувачів, а в найкращі часи абонбаза не перевищувала 30 тис. Водночас Intellecom увійшов у робочу групу з низки операторів, які під егідою НКРЗІ винайняли британських консультантів Analysys Mason для вивчення всіх можливих діапазонів під впровадження 4G.

Президент Петро Порошенко зобов’язав уряд провести тендер і роздати ліцензію на наступне покоління стільникового зв’язку у грудні 2017 року. Intellecom не виключає своєї участі у майбутньому тендері, але розставатися зі своїми 55 МГц у діапазоні 2,3 ГГц не збирається. Нова ліцензія потрібна для того, щоби отримати частоти у нижчому діапазоні – 800 МГц, зазначив Дорофій. Особливості радіопланування полягають у тому, що чим вища частота, тим менша територія покриття, але більша пропускна здатність.

А в діапазоні 800 МГц можна покривати великі території, як це вже зробив оператор №4 Інтертелеком. На питання про те, наскільки отримання однієї компанії співвідноситься з намірами держави провести загальний 4G-тендер, директор з розвитку бізнесу Intellecom Сергій Колобов відповів, що не бачить ніяких суперечностей. Дорофій запевнив, що в діапазоні 2,3 ГГц уже є багато робочих мереж і стандарт довів свою життєздатність, а інвестори запевнили, що в них знайдеться $400- 500 млн для покриття 4G впродовж трьох років 21 найбільшого міста України.

Ситуація дуже нагадує події десятилітньої давності, коли Україна вже кілька років гальмувала із запровадженням третього покоління мобільного зв’язку. Наприкінці 2005 року уряд під гаслом підвищення інвестиційної привабливості Укртелекома видав цьому на той час державному оператору єдину 3G-ліценцію. Що очікувано викликало хвилю обурення від великої трійки операторів – Київстара, МТС (тепер Vodafone) та Астеліту (тепер – lifecell).

Укртелекому інвестпривабливість підняти не вдалося, за часів правління Януковича його було продано за номінальну ціну, і тепер МТС веде переговори про викуп ТриМобу – мобільної дочки з 3G-ліцензією. Сергій Колобов розраховує на політичну волю та досвід юристів із відомої фірми Василь Кісіль і Партнери, які консультували Intellecom.

У НКРЗІ за законом є час до 8 вересня цього року, щоби відповісти оператору-аутсайдеру з 4G-амбіціями. Схоже, на нас чекає захопливе дійство під умовною назвою, хто краще буде крутити законом-дишлом, можливо, навіть у судах.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X