На 2023 рік. Єврокомісія офіційно запропонувала Україні пакет допомоги на 18 млрд євро

9 листопада 2022, 16:57
Урсула фон дер Ляйєн (Фото:REUTERS/Yves Herman)

Урсула фон дер Ляйєн (Фото:REUTERS/Yves Herman)

Єврокомісія офіційно запропонувала виділити Україні наступного року до 18 млрд євро макрофінансової допомоги.

Єврокомісія 9 листопада запропонувала безпрецедентний пакет підтримки для України у розмірі до 18 млрд євро на 2023 рік.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Комісії.

Відео дня

Допомога буде надана у формі кредитів через інструмент Макрофінансова допомога+ ( MFA+).

Фінансова допомога становитиме в середньому 1,5 млрд євро на місяць. Це допоможе покрити значну частину короткострокових потреб України у фінансуванні на 2023 рік, які українська влада та МВФ оцінюють у 3-4 млрд євро на місяць.

Цей інструмент пропонує високу гнучкість, враховуючи ситуацію, що склалася в Україні, заявляють у Єврокомісії. Кошти будуть надані у вигляді дуже пільгових кредитів, які будуть погашатися протягом максимум 35 років, починаючи з 2033 року.

Ця підтримка має супроводжуватись реформами, спрямованими на подальше зміцнення верховенства права, належного управління, боротьбу з шахрайством та корупцією в Україні.

"Фінансова підтримка буде зумовлена політичними умовами, спрямованими на зміцнення українських інститутів та підготовку ґрунту для успішної реконструкції, а також на підтримку України на її європейському шляху", - заявили в Єврокомісії.

Для забезпечення безперешкодного впровадження пакету Єврокомісія висуває три законодавчі пропозиції. Перед набуттям чинності вони мають бути схвалені Європейським парламентом та державами-членами ЄС у Раді ЄС.

Раніше повідомлялося, що Угорщина заблокувала план ЄС щодо пакету допомоги Україні на 18 млрд євро.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський у неділю, 6 листопада, обговорив із президентом Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляйєн макрофінансову допомогу Україні на поточні та наступні роки.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X