Закопали в пісок. З 2010 року Роснефть інвестувала в венесуельські проекти близько $9 млрд - Reuters

14 березня 2019, 14:14

З 2010 року Роснефть інвестувала в проекти в Венесуелі близько $9 млрд, але ще не покрила витрати. При цьому її місцевий партнер - венесуельська PDVSA - заборгувала сотні мільйонів доларів, йдеться в розслідуванні Reuters.

Менеджери Роснефти забили тривогу з приводу інвестицій в Венесуелі в кінці 2015 року. Внутрішній аудитор компанії в електронному листі колезі в листопаді 2015 року поскаржився на відсутність прогресу в спробах змусити державну венесуельську компанію PDVSA пояснити виникнення діри в балансі спільного підприємства в розмірі $700 млн.

Відео дня

Як зазначає агентство, Роснефть, мажоритарним пакетом акцій якої володіє держава, нарощувала частку в спільних підприємствах з PDVSA і видавала їй нові кредити, коли компанії інших країн виходили з Венесуели або заморожували свої інвестиції.

За інформацією Reuters, видобуток нафти на спільних підприємствах був значно нижчим за прогнози, вони стикалися з труднощами в спробі отримати базове устаткування для буріння. Крім цього, російська сторона вважала, що PDVSA витратила мільйони доларів від спільних проектів з Роснефтью на "соціальні проекти" у віддаленій місцевості, де проживають лише кілька сотень людей.

Менеджери поставили до відома про проблеми главу Роснефти Ігоря Сєчина, який доручив вжити заходів, щоб виправити становище.

З кінця 2015 року компанії вдалося частково вирішити ряд проблем, оскільки вона отримала більший акціонерний і операційний контроль над проектами в Венесуелі, але значна кількість її інвестицій як і раніше залишається в компанії і країні, що переживають кризу.

Джерела агентства розповіли, що Роснефть продовжувала нарощувати інвестиції в Венесуелі через політичні причини.

Нагадаємо, що в Венесуелі триває глибока політична криза, пов'язана з тим, що невизнаний президент Ніколас Мадуро не хоче поступатися владою Хуану Гуайдо, якого підтримує більшість держав Заходу і США.

Показати ще новини
Радіо НВ
X