Валютний шок. Держборг України протестували за курсом 36 гривень за долар

27 серпня 2018, 08:40

Міністерство фінансів України вивчило п'ять альтернативних шокових сценаріїв, які можуть очікувати український держборг. Ці сценарії відображаються на показниках боргу, негативно впливаючи на валові потреби у фінансуванні та/або обсяг державного боргу, і включаються в розрахунки з 2018 року.

Про це йдеться в Стратегії управління державним боргом на 2018-2020 роки, передає FinClub.

"З метою перевірки боргової стійкості України були розглянуті п'ять альтернативних стрес-сценаріїв", - йдеться в документі.

Відео дня

Перший сценарій Валютний шок передбачає девальвацію гривні на 20% протягом 2018 року порівняно з валютним курсом 30,1 грн/$. Тобто, це девальвація до 36 грн/$, що нижче, ніж очікувані НБУ 40 грн/$ у разі відмови від роботи з МВФ і падіння цін на експортні товари України. Бізнес очікує девальвацію до 28,63 грн/$, а S&P - до 29,5 грн/$.

Другий сценарій під назвою Шок відсоткових ставок передбачає зсув вгору кривих доходностей (для внутрішнього і зовнішнього боргу), яке вплине на інструменти фінансування.

Стрес-сценарій на основі зростання реального ВВП робить акцент на ймовірності падіння темпу приросту реального ВВП протягом трьох років на 5 п.п., 3 п.п. і 1 п.п. відповідно.

Четвертий негативний сценарій це Шок первинного балансу: йдеться про первинний баланс держбюджету. Негативний баланс на рівні 2% від ВВП призведе до збільшення валової потреби у фінансуванні.

Фінальний п'ятий сценарій Шок умовних зобов'язань передбачає, що стійкість фіскального сектора може погіршитися у зв'язку з ризиками надпланових зобов'язань.

"У випадку України цей ризик пов'язаний із вразливим банківським сектором, фінансовою підтримкою держпідприємств тощо", - наголошується в стратегії.

Йдеться про загрозу збільшення навантаження на держбюджет на $1 млрд щорічно в 2018-2020 роки. Шок відповідає реалізації приблизно 80% зобов'язань в обсязі 94 млрд грн, які дорівнюють капіталізації банківського сектора в 2015 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X