В Україні підвищилася мінімальна зарплата

1 січня 2017, 12:49
У неділю, 1 січня 2017 року, набув чинності відповідний законопроект №5130 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України". Так, мінімальна заробітна плата підвищилася до 3200 гривень

Згідно з документом, мінімальна заробітна плата встановлюється на рівні вище прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а розміри посадових окладів відв'язуються від мінімальної заробітної плати.

Відео дня

Актом передбачається новий порядок формування тарифної сітки оплати праці. Так, у бюджетній сфері мінімальна тарифна ставка (посадовий оклад) буде встановлюватися Кабінетом міністрів України.

У бюджетній сфері підприємства будуть визначати тарифні ставки самостійно в колективних договорах. При цьому мінімальна тарифна ставка не може бути нижче прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Так, вносяться зміни в закони України, в яких заробітна плата чи посадові оклади визначаються на основі мінімальної заробітної плати.

Передбачається визначати їх у співвідношенні до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року. Законом також передбачається продовження особливого порядку виплати пенсій для працюючих пенсіонерів та визначення максимального розміру пенсії в абсолютній сумі на рівні 10 740 гривень.

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко пообіцяв з початку року збільшити зарплати військовим АТО.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X